Skip to main content

Z galerii projektów The Sims 4 usunięto „nieakceptowalne treści”

Twórcy zapowiadają dalszą walkę z takimi przypadkami w przyszłości.

Studio Maxis - twórcy serii The Sims 4 - ogłosiło, że z galerii gry zostaną usunięte wszelkie „nieakceptowalne treści”. Chociaż nie podano konkretnych przykładów, to można sądzić, że chodziło o wszelkie wulgarne lub obraźliwe projekty.

Przypomnijmy, że Galeria to element The Sims 4, gdzie gracze mogą udostępniać zaprojektowane przez siebie rodziny, budynki albo wystroje wnętrz. Jak się jednak okazuje, musiało tam się pojawiać sporo niestosownych dzieł, z którymi teraz deweloperzy postanowili walczyć.

Widzieliśmy przypadki absolutnie nieakceptowalnych treści w galerii The Sims 4 i jesteśmy świadomi problemu. Nasz zespół przejrzał udostępnianą przez użytkowników zawartość i dokonał natychmiastowej aktualizacji systemu filtrowania, aby takie sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości” - napisali twórcy w opisie aktualizacji.

Jednocześnie podziękowano społeczności za „czujność” i pomoc w identyfikacji nieodpowiednich projektów. „Dzięki temu możemy zapewnić naszym graczom bezpieczne, kreatywne środowisko. Będziemy dalej robić to, co do nas należy, szybko usuwając pojawiające się kontrowersyjne treści” - dodano.

Maxis nie podało jednak przykładów, jakie konkretnie dzieła graczy zostały skasowane. Można jednak zakładać, że były to dzieła zawierające w opisach wulgaryzmy lub oparte na mocnych podtekstach erotycznych. Zachęcono również graczy do zgłaszania wszystkich niestosownych elementów galerii za pomocą dedykowanej opcji

Zobacz także