Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 - Kasety VHS: Mia

Jak nie dać się złapać przez Marguerite w nagraniu Mii.

Nagrania na starych taśmach magnetowidowych nie są obowiązkową częścią do rozegrania w Resident Evil 7, jednak stanowią bardzo ciekawe rozwinięcie historii. Dzięki nim możemy lepiej zrozumieć wydarzenia, które miały miejsce wcześniej, zanim trafiliśmy na trop Mii. Pierwszą z kaset VHS ukończysz automatycznie na początku gry, w Opuszczonym pensjonacie.

Aby uruchomić nagranie potrzebne są do tego dwie rzeczy - taśma VHS oraz odtwarzacz. W przypadku kasety VHS z nagraniem Mii, znajdziesz ją w Pokoju rekreacyjnym na pierwszym piętrze Głównego domu. Tam również odnajdziesz odtwarzacz tuż obok telewizora.


Ucieczka przed Marguerite

Jeśli chcesz ukończyć taśmę, nie możesz dać się złapać Marguerite, a przynajmniej nie na samym początku zabawy, gdyż koniec taśmy i tak finalnie do tego doprowadzi. Na początku, po kilku słowach wypowiedzianych przez Mię, za jej plecami znajdzie się wspomniana kobieta. Musisz przed nią uciec, dlatego na początku podążaj kładką za bramką do Starego domu.

Po przejściu przez kładkę wejdź głównymi drzwiami do środka.

W środku skręć w lewo i przy dziurze w podłodze, gdzie spotkasz również Eveline, ostro w prawo i przez znajdujące się tam drzwi. Teraz będziesz miał dostęp do jedynej możliwej drogi, ale sugerujemy, abyś poruszał się kuckach, dzięki czemu nie zostaniesz tak łatwo zauważony. Po chwili pojawi się bowiem Marguerite. Wycofaj się nieco i schowaj za skrzynią.

Schowaj się za tą skrzynią, gdy po raz pierwszy natrafisz na kobietę w domu.

Kobieta pokręci się tam nieco, po czym opuści korytarz drzwiami obok. Nasłuchuj zatem zamknięcia drzwi, a następnie przejdź na drugą stronę korytarza, skąd wyszła. Przejdź szybko przez pomieszczenie z rzutnikiem, ignorując przy tym figurkę, a na zewnątrz skręć ostro w prawo i schowaj się najdalej, jak to tylko możliwe.

Pozostań w tym miejscu, aby Marguerite cię nie zauważyła.

Kobieta będzie się tam kręcić przez jakieś dwie minuty, okazjonalnie krzycząc do ciebie różne hasła. W pewnym momencie wyjdzie też na zewnątrz i porozgląda się chwilę. Gdy wróci do środka i wyjdzie z pomieszczenia, wejdź z powrotem i wykonaj interakcję na figurce na drewnianym stojaku.

Obracaj figurką tak, aby cień zgrał się z obszarem na obrazie wiszącym na ścianie.

Dopasuj cień do znajdującego się kształtu na obrazie, po czym zatwierdź i przejdź przez aktywowane w ten sposób tajne przejście. Znajdziesz się po drugiej stronie pomieszczenia z pękniętą i zalaną podłogą. Nie idź dalej, gdyż zaraz pojawi się tam Marguerite. Zamiast tego kucnij i schowaj się za przedmiotami przed tobą.


Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Następnie: Resident Evil 7 - Kasety VHS: Wszystkiego najlepszego

Zobacz też:

- Resident Evil 7 - Starożytne Monety: łatwy i normalny poziom trudności

- Resident Evil 7 - Figurki pana Wszędobylskiego

- Resident Evil 7 - Osiągnięcia i Trofea


Gdy kobieta pojawi się z twojej lewej strony, powoli okrąż ją z prawej i idź przed siebie, a na końcu skręć ostro w prawo i wskocz przez otwór w podłodze. Niestety, Marguerite domyśli się twojego ruchu i zablokuje dwa wyjścia. Po kilku chwilach zgasną światła i kobieta pojawi się tuż przed tobą, a taśma zakończy się.

Komentarze

More On Resident Evil 7: Biohazard

Najnowsze artykuły