Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie sekrety, zagadki, kasety VHS i najlepsze porady.

Witamy w poradniku i solucji do gry Resident Evil 7. Twórcy gry, studio Capcom, tym razem postanowiło stworzyć nieco inny rodzaj rozgrywki, dzięki czemu popularnej serii stało się bliżej do takich tytułów, jak chociażby Outlast czy Penumbra.

W grze nie zrezygnowano jednak z popularnych łamigłówek, których rozwiązania jak i opis przejścia znajdziesz w niniejszej publikacji. Zadbamy także o wielbicieli wszelkich sekretów i przybliżymy tajemnice związane z kasetami VHS. Zwłaszcza te ostatnie stanowią bardzo interesujący dodatek, pozwalający lepiej poznać historię czającą się za Resident Evil 7: Biohazard.

W poradniku znajdziecie również ułatwiające odnalezienie się obrazki czy też pomocne mapy, na których zaznaczymy najważniejsze dla przebiegu gry przedmioty. Jeśli jesteś wielbicielem grozy, Resident Evil 7 będzie dla ciebie prawdziwą i trudną ucztą, w której na pewno ci pomożemy.

Życzymy miłej zabawy!


Opis przejścia

W tym miejscu zapoznasz się z dokładnym opisem kolejnych zadań, które najpierw wyprowadzą cię z opuszczonego pensjonatu i głównego domu. Poznasz tu rozwiązania łamigłówek, jakie na ciebie czekają oraz zdobędziesz podpowiedzi z którymi przeciwnikami powinieneś walczyć, a od których lepiej uciec. Pamiętaj, że gra nie jest sztywno podzielona na odrębne zadania, ale stanowi spójną całość.


Kasety VHS

W tym miejscu pomożemy ci znaleźć wszystkie kasety, które po odtworzeniu w magnetowidzie pozwolą na rozegranie krótkich zadań pobocznych. Pozwolą one na głębsze zrozumienie wydarzeń mających miejsce w grze.

Pozostałe dwie taśmy wideo ukończysz przechodząc główną część gry. Na pierwszą z nich natrafisz niedługo po wejściu do Opuszczonego pensjonatu, zaś ostatnią uruchomisz na rozkaz jednej z postaci podczas rozgrywania etapu na Wraku statku jako Mia.


Mapy, znajdźki i sekrety

Tutaj pomożemy ci zdobyć starożytne monety, akta dotyczące kilku postaci spotykanych w grze, a także miejsca, gdzie znajdują się figurki pana Wszędobylskiego do zniszczenia. Całość zostanie także okraszona przydatnymi mapami ze świata gry.


Porady na start

- Jeśli nie jesteś jeszcze pewny czy seria po odświeżeniu formuły przypadnie ci do gustu, pamiętaj, że możesz zagrać w demo Resident Evil 7, w którym zdobyć możesz dodatkową monetę, rodzaj znajdźki w grze.

- Gdy nie trwa walka, eksploruj wszystkie możliwe pomieszczenia i zaglądaj w każdy ich kąt. Nigdy nie wiesz jaki przydatny przedmiot uda się wydobyć tym razem. Jest to ważniejsze tym bardziej, że większość z nich generowana jest losowo i nigdy nie wiesz czy w szufladzie znajdziesz naboje, czy mikstury chemiczne.

- Wchodź jak najczęściej na ekran mapy, zwłaszcza po wejściu po raz pierwszy do nowego pomieszczenia. Dobrze jest znać rozkład pomieszczeń, dzięki czemu nie wpadniesz w ślepy zaułek w przypadku ucieczki przed nieprzyjaciółmi. Dobrze jest też pamiętać drogę do bezpiecznych pomieszczeń, czyli pokojów z możliwością zapisu stanu gry.

- Amunicji w grze nie jest aż tak mało, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy się nieco rozejrzeć lub stworzyć ją za pomocą zdobytych przedmiotów. Mimo wszystko, warto oszczędzać naboje, a w walce, gdy już dojdzie do skutku, wspomagać się na przykład nożem. Pamiętaj również, że koniec amunicji to nie wyrok. Użyj precyzyjnego celowania, aby zadawać ciosy oburącz.

- Ucieczka od przeciwników, zwłaszcza potworów z czarnej mazi jest w większości przypadków możliwa. Pamiętaj jednak, że jeśli nie przerzedzisz ich od czasu do czasu, istnieje ryzyko, że po cofnięciu się do lokacji, w której ominąłeś nieprzyjaciół, może być ich sporo w jednym miejscu. To już z kolei zmniejsza drastycznie twoje szanse na przeżycie.

- Jeśli jednak dojdzie już do walki, a posiadasz broń palną, nie zawsze musisz celować w głowy przeciwników. Choć jest to metoda zazwyczaj najszybsza, to zwróć uwagę czy nieprzyjaciel nie dzierży w ręku jakiejś broni, którą zamierza na tobie użyć. Warto wówczas strzelić najpierw w tę rękę, spowalniając tym samym lub zupełnie uniemożliwiając mu atak.

- Jeśli masz słabe serce, ale chcesz koniecznie zapoznać się z grą, rozjaśnij obraz w opcjach grafiki. Niektóre etapy są naprawdę ciemne, zwłaszcza gdy źródłem światła jest tylko mizerna latarka. Dzięki rozjaśnieniu ekranu dostrzeżesz niektóre rzeczy, a czasami też potwory, szybciej. Koszt to utracenie części klimatu, ale przecież nie każdy czuje się bardzo odważnym człowiekiem!

Komentarze

More On Resident Evil 7: Biohazard

Najnowsze artykuły