Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 - Figurki pana Wszędobylskiego

Gdzie znajdziemy 20 figurek do zniszczenia.

Figurki pana Wszędobylskiego to jeden z trzech rodzajów sekretów w grze Resident Evil 7. Czasami znajdują się na linii wzroku, innym razem trzeba patrzeć pod nogi albo zadzierać głowę, aby je zobaczyć. Nieco oryginalniejszym sposobem na ich zlokalizowanie jest wyczulenie słuchu - figurki wydają cichy, charakterystyczny i tykający dźwięk. Nie jest go jednak tak łatwo usłyszeć.

W świecie gry znajduje się łącznie dwadzieścia figurek, a każda z nich może być zniszczona nożem lub pistoletem. Gdy wykonasz tę czynność na wszystkich przedmiotach tego typu, odblokujesz osiągnięcie/trofeum Pan Nigdziebądź.


Resident Evil 7 - Figurki pana Wszędobylskiego dla osiągnięcia Pan Nigdziebądź

W przeciwieństwie do Starożytnych Monet, ten rodzaj sekretu może być ukończony w kilku podejściach do gry. Rozmieszczenie figurek nie różni się także w przypadku poziomów trudności, miejsca ich występowania są dokładnie takie same. Zachęcamy jednak do trzymania się wskazanej przez nas kolejności, gdyż sprawi to brak konieczności cofania się po figurki do wcześniejszych etapów.

1) Główny dom, piętro 1, zachodni korytarz: Na południowym krańcu korytarza, gdzie znalazłeś klucz do włazu, pośród znajdujących się tam staroci.


2) Główny dom, piętro 1, Pralnia: Na półce pod miejscem do zapisu stanu gry.


3) Główny dom, piętro 1, Główna sala: Przy drzwiach po zachodniej stronie na stoliku.


4) Główny dom, piętro 2, Pokój rekreacyjny: W północno-wschodnim narożniku, na stole, w koszyku z wikliny.


5) Główny dom, piętro 1, Bawialnia: We wnęce na prawo od drzwi z wroną.


6) Główny dom, piwnica (przetwórnia): Od północnej strony drzwi z wężem, przy wiaderkach.


7) Dziedziniec: Pod schodami prowadzącymi do przyczepy kempingowej.


8) Stary dom, piętro 1, bezpieczny pokój: Na lewo od skrzyni na przedmioty, przy ramce ze zdjęciem.


9) Stary dom, piętro 1, Piwnica: Za drewnianą paletą na szczycie schodów.


10) Stary dom, piętro 1, przejście pod podłogą: Po wskoczeniu przez otwór w podłodze, po lewej stronie na półkach, zaraz za kosiarką.


11) Stary dom, piętro 2, Ołtarz: Na stoliku obok świecznika, tuż przed mechanizmem drzwi z latarniami.


12) Główny dom, piętro 3, Poddasze: Obróć się, gdy skorzystasz z drabiny w Pokoju dziecięcym. Znajduje się na drewnianej półce z prawej strony.


13) Strefa testów, stajnia: Na jednej z wystających, drewnianych kolumn. Zniszczysz figurkę strzelając do niej z górnego poziomu.


14) Strefa testów, piętro 1, Centrum monitoringu: Gdy przejdziesz przez białe drzwi obróć się i spójrz do góry. Znajduje się na ościeżnicy drzwi.


15) Hangar dla łodzi: W baraku na wschodniej części pomostu, pod siecią rybacką.


16) Wrak statku, piętro 4: Na klatce schodowej od strony zachodniej, zaraz za balustradą.


17) Wrak statku, piętro 3: Wejdź do pomieszczenia na drugim piętrze na północnym-wschodzie, gdzie wdrapiesz się po drabinie i odwrócisz się. Zestrzelisz tam figurkę znajdującą się na niewielkim wypuszczeniu konstrukcji.


18) Bagno: Po wejściu drabinką do podtopionego bezpiecznego pokoju, spójrz na niewielkie okienko wyprowadzone w stronę bagien.


Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Resident Evil 7 - Starożytne Monety: łatwy i normalny poziom trudności

- Resident Evil 7 - Starożytne Monety: szalony poziom trudności

- Resident Evil 7 - akta, notatki, dzienniki

- Resident Evil 7 - Osiągnięcia i Trofea


19) Kopalnia soli: Podążając korytarzami Kopalni soli natrafisz w pewnym momencie na niewielkie schody, które prowadzą później w lewo. Nie wchodź na nie, ale przejdź kilka kroków obok z prawej strony i spójrz do góry. Na wyższej platformie tuż obok beczek znajduje się przedostatnia figurka.


20) Opuszczony pensjonat, piwnica/spiżarnia: Ostatnią figurkę znajdziesz zaraz po wyjściu z Kopalni soli i powrocie do Opuszczonego pensjonatu. Skręć tam w prawo obok czerwonego wózka i jeszcze raz w prawo, po czym obejrzyj się w kierunku regału. Na jednej z półek odnajdziesz poszukiwany przedmiot.


To już wszystkie Figurki pana Wszędobylskiego. Jeśli zniszczyłeś dwadzieścia sztuk, powinieneś zdobyć wspomniane wcześniej osiągnięcie/trofeum. Jeśli jednak się tak nie stało, prawdopodobnie o którejś zapomniałeś. Łatwo to sprawdzić, wystarczy bowiem wywołać Menu i wybrać opcję Statystyki. Zauważysz wtedy ile danych sekretów jest już w twojej kolekcji. Jeśli brakuje jakiejś figurki, przeanalizuj jeszcze raz nasze wskazówki i spróbuj nadrobić straty przy kolejnym podejściu do gry.

Komentarze