Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Manor Lords - druga osada, jak zająć nowy region

Przejmowanie wrogich terenów.

Zajmowanie sąsiednich terenów to kluczowy element rozgrywki w Manor Lords, bowiem złoża w każdym z obszarów są ograniczone. Możesz co prawda pozostać samowystarczalny z pomocą handlu, jednak nie jest to łatwe, a w trudniejszych trybach rozgrywki pokonanie przeciwników jest wymogiem do ukończenia scenariusza. Tu dowiesz się jak przejmować obce i neutralne tereny oraz założyć drugą osadę.


Na tej stronie:


Jak zająć region

Aby móc zająć neutralny teren, musisz skorzystać z Wpływów lub łaski królewskiej (niedostępne we wczesnej wersji). Otwórz mapę świata, kliknij na interesujący cię region i wysuń roszczenie z użyciem wpływów. Do wykonania tej akcji potrzebujesz 1000 punktów wpływów.

Wpływy początkowo zdobędziesz poprzez budowanie i ulepszanie kościoła czy budując posiadłość. Później możesz ustalić Dziesięcinę (podatek procentowy od nadmiaru żywności na rzecz kościoła), by co miesiąc otrzymywać dodatkowe Wpływy. Bardziej "aktywna" metoda zdobywania wpływów to pozbywanie się rozbójników.

W przypadku terenów przejętych przez wrogów sprawa wygląda podobnie jednak licz się z koniecznością podjęcia kroków militarnych - przeciwnik wystawi swoją armię, którą musisz pokonać przed zdobyciem kontroli nad obszarem. Masz na to domyślnie 90 dni. Uważaj, bowiem nieostrożne wywołanie wojny nie będąc do niej przygotowanym może zakończyć rozgrywkę!


Nowa osada - jak założyć

Gdy już przejmiesz nowy region, pora go zasiedlić. Wygląda to podobnie jak w przypadku rozpoczęcia gry - wybuduj obóz osadników (za walutę ze Skarbca), wraz z którym w wybranym miejscu pojawi się pięć startowych rodzin. Musisz na nowo wybudować wszystkie istotne budynki i zapewnić wiosce pewien poziom samowystarczalności.

Masz możliwość transportowania dóbr pomiędzy miastami z pomocą mułów w stacji karawan. Stacje musisz postawić w obu regionach. Nie zapomnij wcześniej wybudować magazynów na przechowanie przetransportowanych towarów.

Następnie: Manor Lords - rozbójnicy, jak się pozbyć

Spis treści: Manor Lords - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Manor Lords - rolnictwo, płodozmian, ugorowanie

Read this next