Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Upgrade Resident Evil 7 z problemami. Narzekają posiadacze PC i PS Plus

Nie działa część modów.

Capcom ogłosił wcześniej w tym tygodniu odświeżone wersje Resident Evil 2, 3 oraz 7. Sposób dystrybucji nowych wydań - oraz ich działanie - już teraz wywołuje pewne kontrowersje.

Japońska firma zapewniała podczas swojej imprezy, że produkcje będzie można kupić osobno na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, ale istniejący posiadacze gier na PS4 i Xbox One dostaną aktualizacje na nowe platformy za darmo. Brzmi dobrze.

Do czasu. Teraz okazuje się bowiem, że inaczej jest w przypadku Resident Evil 7, jeśli grę pobieramy w ramach PlayStation Plus Collection, gdzie jest dostępna wyłącznie na PS5. Jeśli takie osoby chcą skorzystać z usprawnień, tytuł muszą... kupić osobno.

To nie jedyny problem. Ujawniono także, że w przypadku wersji PC wydawca podniósł minimalne wymagania sprzętowe, a jeśli zainstalujemy patch, nie będziemy mogli wrócić do starszej wersji.

Najważniejszą zmianą jest koniec wsparcia dla trybu DirectX 11 na Windows 7/8. Twórcy przeszli wyłącznie na DirectX 12, do czego potrzeba już Windows 10. Nie działa także część modów, zwłaszcza popularne konwersje Resident Evil 2 oraz 3 na VR.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Resident Evil 7: Biohazard

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze