Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wyglądałby Resident Evil 7 ze statyczną kamerą - jak w klasycznych odsłonach serii

Wizja fana.

  • Jeden z fanów przygotował wideo, które prezentuje Resident Evil 7 ze statyczną kamerą
  • Projekt nie jest dostępny w formie modyfikacji do pobrania i zainstalowania

Internauta prowadzący w serwisie YouTube kanał Enveloping Sounds opublikował filmy, które prezentują, jak mógłby wyglądać Resident Evil 7, gdyby w grze widok z pierwszej osoby zastąpiono statyczną kamerą.

Nagrania nawiązują oczywiście do pierwszych odsłon cyklu, prezentujących wydarzenia z perspektywy kamer, które były umieszczone w różnych miejscach eksplorowanej aktualnie planszy.

Autor filmów osiągnął efekt, korzystając z narzędzia, która umożliwia swobodne sterowanie widokiem. Zastosował też modyfikację, dodającą do modelu głównego bohatera nieobecną domyślnie głowę. Projekt fana nie jest na razie dostępny jako mod do pobrania.

W materiałach postać gracza - Ethan Withers - potrafi wchodzić w interakcje z różnymi obiektami, w tym drzwiami, a także przeładowywać broń. W żadnym z wideo nie przedstawiono jednak walki z przeciwnikami.

Capcom pracuje obecnie nad Resident Evil Village, czyli bezpośrednią kontynuacją siódmej odsłony cyklu. Gra zadebiutuje 7 maja na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze