Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 pierwszą odsłoną serii z 10-milionową sprzedażą

Jeszcze przed remake'em.

Capcom pochwalił się, że Resident Evil 7 osiągnął nakład 10 milionów egzemplarzy. To pierwsza odsłona serii, która dokonała tego jeszcze przed premierą remastera lub remake'u.

Mowa o kopiach wysłanych do sklepów - nie do klienta końcowego. Biorąc pod uwagę malejące znaczenie pudełek w dystrybucji na całym świecie, różnica nie jest zapewne znacząca.

„Nie udałoby się bez naszych wspaniałych fanów! Z podziękowaniami od całej rodziny Resident Evil” - napisano w komunikacie na Twitterze.

Wesoła rodzinka

Resident Evil 7 ukazał się w 2017 roku, wprowadzając znaczące zmiany w serii. Powrócono do korzeni, stawiając mniejszy nacisk na akcję i strzelanie, a większy na horror i eksplorację.

Wcielamy się w Ethana Wintersa, który poszukuje swojej żony na zrujnowanej plantacji. To także pierwsza „główna” odsłona serii, która stawia na widok z perspektywy pierwszej osoby.

Są oczywiście inne odsłony Resident Evil, które przekroczyły pułap 10 milionów egzemplarzy, ale działo się tak dopiero po dodaniu wyników wydawanych w ostatnich latach remake'ów - RE2 oraz RE3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze