Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Opóźnienie Rayman Legends: Michel Ancel i inni deweloperzy organizują protest

Gra na Wii U jest gotowa, ale wydawca chce jednoczesnego debiutu na wszystkich konsolach.

Nie milkną echa kontrowersyjnej dezycji Ubisoftu o przesunięciu premiery platformówki Rayman Legends. Dezaprobatę wyraził już anonimowo jeden z „wkurzonych” byłych pracowników Ubisoftu, teraz oficjalnie zrobił to sam Michel Ancel, twórca postaci Raymana. Wraz z innymi deweloperami z Ubisoft Montpellier przygotował plakaty i zorganizował dzisiaj przed siedzibą studia pikietę.

Na plakacie umieszczony został napis: „Uwolnijcie Raymana. Wspierajcie Ubisoft Montpellier”. Jest też wizerunek smutnego bohatera, który mówi: „Proszę!”.

Ubisoft zdecydował się przełożyć debiut Rayman Legends z przełomu lutego i marca na wrzesień, jednocześnie zapowiadając, że gra poza Wii U ukaże się także na Xboksa 360 i PlayStation 3. Według wspomnianego byłego pracownika Ubisoftu, Legends w wersji na konsolę Nintendo było już gotowe, ale firma opóźniła wydanie tytułu chcąc jednoczesnej premiery na wszystkich trzech platformach. Ukrywający się pod pseudonimem Zeta69 mężczyzna nie ukrywał niezadowolenia.

Ubisoft komentując sprawę wspomniał jedynie o „chęci jednoczesnej premiery wszystkich wersji”. Eurogamer skontaktował się z francuskim wydawcą, aby uzyskać dalsze wyjaśnienia.

Michel Ancel - pierwszy od lewej
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Rafał Baranowski

Contributor

Komentarze