Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft: Sprzedaż Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends poniżej oczekiwań

Wydawca zmienia prognozy finansowe.

Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends sprzedały się poniżej oczekiwań - przyznał przedstawiciel Ubisoftu podczas konferencji z inwestorami.

Francuski wydawca przesunął wczoraj premiery dwóch tytułów: Watch Dogs oraz The Crew. Nowe założenia oznaczają zrewidowanie przewidywań finansowych. Ubisoft planował w tym roku fiskalnym przychody operacyjne na poziomie 110-125 mln euro, teraz oczekuje straty operacyjnej w wysokości 40-70 mln. Prognozy sprzedaży na poziomie 1,4 mld euro zmniejszono do ok. miliarda euro.

Na tak dużą zmianę wpłynęły zapewne nie tylko zmiany terminów, ale także niższa od oczekiwanej sprzedaż już wydanych gier.

- Jak już mówiliśmy, wyniki niektórych tytułów, takich jak Splinter Cell: Blacklist, Rayman Legends i innych, nie spełniły naszych wymagań - przyznał Alain Martinez, odpowiedzialny w Ubisofcie za finanse.

Menedżer dodał, że przedpremierowa sprzedaż Watch Dogs była na wysokim poziomie, większym niż pierwotne założenia.

- Na rynku opanowanym prze ogromne hity, doszliśmy do wniosku, że zespół potrzebuje więcej czasu, by zrealizować potencjał gry - dodał Yves Guillemot, dyrektor generalny firmy. - Uważamy Watch Dogs za filar naszych przyszłych wyników, obok tytułów takich jak Assassin's Creed i Far Cry.

„Naszą długoterminową strategią jest nowa generacja. Podejmowana dzisiaj trudna decyzja pokazuje, jaki wpływ mają nasze nowe marki na krótkoterminowe wyniki. Mam nadzieję, że w przyszłości okaże się, ze decyzje były słuszne, zarówno z punktu widzenia fanów, jak i akcjonariuszy - napisał wczoraj menedżer.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze