Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - szybkie wybieranie przedmiotów: jak korzystać i ustawić

Jak szybko skorzystać z przedmiotu podczas walki i nie tylko.

Ze względu na pokaźną ilość materiałów i zasobów, które można użyć w Monster Hunter Rise, twórcy przygotowali aż trzy rodzaje narzędzi służących do szybkiego wybierania przedmiotów. Na tej stronie dowiesz się, jak korzystać i przypisywać przedmioty do paska akcji, paska przedmiotów i menu kołowego.Pasek akcji

Za pomocą paska akcji - znajdującym się w dolnym, prawym rogu ekranu - skorzystamy z funkcji, które nie dotyczą przedmiotów - są związane z komunikacją, poleceniami, jakie możemy wydawać kompanom, dzięki nim także zrobimy zdjęcie. Za pomocą prawej i lewej strzałki krzyżaka pada wybieramy funkcję, który nas interesuje. Potwierdzamy wybór strzałką w górę lub w dół.

Konfigurować pasek akcji możemy, przechodząc do menu (+ na Nintendo Switch), do zakładki System, gdzie znajduje się opcja: Pasek akcji. Pasek akcji możemy ustawić osobno dla miejsca, w którym przebywamy - wioski lub jednego z regionów świata, w którym wykonujemy zadania.


Pasek przedmiotów

Pasek przedmiotów to skrót do wszystkich przedmiotów mieszczących się w sakwie na przedmioty, włączając w to także sakwę polową. Co więcej, ten skrót służy również do używania przedmiotów stacjonarnych, takich jak: osełka, rożen i kunai.

Pasek przedmiotów wywołujemy, przytrzymując L na Nintendo Switch. Aby użyć przedmiotu należy od odszukać, za pomocą przycisków: Y (w leweo) i A (w prawo), a następnie aktywować za pomocą przycisku: X lub B.


Menu kołowe

Przytrzymując przycisk L na Nintendo Switch, wywołamy menu kołowe. Do dyspozycji mamy 4 skróty, które możemy dowolnie konfigurować. Każdy skrót posiada osiem slotów na przedmioty. Przedmioty przypisane do skrótów wybieramy za pomocą prawego analoga (R), a kolejne skróty przełączamy za pomocą przycisku ZR na Switch.

Aby przypisać dany przedmiot do slotu w jednym ze skrótów, należy otworzyć menu (+) i w zakładce PRZEDMIOTY I WYPOSAŻENIE wybrać opcję: Ustawienia menu kołowego, gdzie konfigurujemy skróty osobno do miejsca, w którym przebywamy (wioska Kamura i zadania/lokacje). Podczas ustawiania skrótów, z listy dostępny opcji, wybieramy interesujące nas przedmioty, czynności lub polecenia.

W menu kołowym warto umieścić przedmioty leczące, a także niwelujące negatywne efekty, takie jak oczystka czy antidotum.


W Opcjach gry, w zakładce Sterowanie znajdują się funkcje związane z działaniem paska akcji, paska przedmiotów i menu kołowego - można zmienić sposób wywoływania poszczególnych rodzajów szybkiego wybierania przedmiotów.

Następnie: Monster Hunter Rise - waluta gry: złoto i punkty Kamury, jak szybko zdobywać

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - zarządzanie ekwipunkiem: jak przenosić przedmioty, uzupełniać zapasy ze skrzynki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Monster Hunter Rise

PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze