Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - polowanie (4): walka, zabijanie lub łapanie potwora; zbieranie przedmiotów

IV etap zadania.
Monster Hunter Rise - polowanie (4): walka, zabijanie lub łapanie potwora; zbieranie przedmiotów IV etap zadania.

Kiedy przeniesiesz się na obszar misji i rozpoczniesz zadanie, należy zabrać się za główny cel. Ten, w zależności od warunków zadania, może inny, choć najczęściej będziesz musiał upolować dużego potwora.

Jeśli nie wiesz, co robić, możesz w każdej chwili sprawdzić cel zadania, wywołując menu gry (+) i przechodząc do zakładki Zadania, by wybrać opcję: Informacje o zadaniu.

W Monster Hunter Rise celem zadania może być:

  • polowanie na dużego potwora i pokonanie bestii - najbardziej popularny cel zadania. Czasami warunki misji określają, że należy zabić dwie lub nawet trzy bestii, by ukończyć zadanie;
  • złapanie potwora - należy wytropić bestię, osłabić ją i złapać za pomocą specjalnych narzędzi. Jeśli zabijemy potwora, zadanie zakończy się porażką. Więcej informacji o łapaniu potworów znajdziesz na stronie: Monster Hunter Rise - jak złapać potwory, jakich przedmiotów użyć;
  • zabicie określonej liczby mniejszych potworów (danego gatunków) - są to dużo słabsi przeciwnicy, którzy nie powinni stanowić problemów, nawet początkującym graczom;
  • znalezienie i zabranianie określonej liczby przedmiotów/roślin - poszukiwane przedmioty zaznaczone są na mapie zieloną ikoną.

W przypadku polowania na potwory, należy najpierw wytropić bestię. Aby tego dokonać, należy posłużyć się mapą. Ekran mapy wywołujemy, przytrzymując przycisk - na Nintendo Switch. W lewym, dolnym rogu znajduje się lista potworów (1), które aktualnie przemieszczają się po mapie.

Zwróć uwagę, że niektóre z nich mogą być oznaczone nazwą własną albo znakiem zapytania. Jeśli bestia, której poszukujesz, jest widoczna na liście, zapamiętaj jej ikonę, a jeżeli nie, to znaczy, że kryje się pod znakiem zapytania. To, czy ikona symbolizująca bestię jest widoczna, czy nie, zależy od tego, czy wcześniej spotkałeś danego potwora. Jeśli tak, to informacja o nim trafi do notesu łowcy i od tej pory będzie identyfikował danego przeciwnika.

Wróć do głównego ekranu. Wciskając prawy analog, przełączasz się pomiędzy ikonami oznaczającymi dany gatunek potwora (2). Jeśli bestia, której poszukujesz, jest na liście, to zaznacz jej ikonę. Wówczas na mapie dana bestia (3) zostanie oznaczona, co znacznie ułatwi ci jej wytropienie.

Jeśli jednak nie miałeś wcześniej do czynienia z potworem, którego poszukujesz, musisz posiłkować się znakiem zapytania. Jeśli na mapie jest tylko jeden taki symbol, to sprawę masz znacznie ułatwioną. Wystarczy zaznaczyć znak zapytania i spojrzeć na mapę, by zaprowadził cię do poszukiwanej bestii. Kiedy się do niej zbliżysz, nazwa potwora pojawi się na liście i zmieni się ikona.

W przypadku dwóch lub więcej znaków zapytania, sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż dopóki nie podejdziesz do potwora, to nie dowiesz się, co kryje się pod danym znakiem. Wówczas musisz wybrać jeden z nich i udać się w miejsce, gdzie przebywa bestia. Na miejscu okaże się, czy odnalazłeś poszukiwanego przeciwnika, czy musisz szukać dalej.

Kiedy dotrzesz do potwora, rozpocznie się walka. Na innych stronach naszego poradnika opisaliśmy w szczegółach, jaki przebieg może mieć potyczka i jak walczyć. Jeśli bestia cię pokona, bohater zemdleje, wrócisz do obozu i będziesz mógł znowu spróbować swoich sił w walce. Zwróć uwagę jednak, że większość zadań ma ograniczenia w postaci liczby omdleń (zazwyczaj trzecie omdlenie zakończy porażką daną misję, choć zdarzają się zadania, że możesz zostać maksymalnie tylko jeden raz powalony).

Pamiętaj, że jeśli nie chcesz kontynuować zadania, możesz w każdej chwili wrócić do wioski. Na stronie: Monster Hunter Rise - jak porzucić i ukończyć zadanie, wrócić do wioski opisaliśmy, jak to zrobić.

W przypadku zwycięstwa, nastąpi zakończenie zadania.

Sprawdź pozostałe strony, na których opisaliśmy wszystkie etapy zadania:

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze