Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - jak porzucić i ukończyć zadanie, wrócić do wioski

Dowiedz się, jak powrócić do Kamury.

Większość zadań w Monster Hunter Rise kończy się w określony sposób - po zrealizowaniu głównego celu, następuje automatyczny powrót do wioski. Co robić jednak, gdy - z jakiegoś powodu - chcemy porzucić obecną misję lub ukończyć ekspedycję, która nie ma narzuconego przez grę podstawowego celu? Na tej stronie dowiesz się, jak wrócić do Kamury w trakcie trwania zadania.

Są trzy sposoby na porzucenie zadania i powrót do wioski:

  • Powrót z zadania (1) - zachowasz wszystkie przedmioty, które zdobyłeś w trakcie wykonywania misji, nawet jeśli nie zrealizowałeś głównego celu.
  • Porzuć zadanie (2) - utracisz wszystkie przedmioty, które zdobyłeś w trakcie wykonywania misji.
  • Ukończ zadanie (3) - opcja dostępna tylko na trybie ekspedycji; korzystając z tego polecenia każdorazowo ukończyć zadanie powodzeniem.

Oczywiście, jeśli chcemy opuścić przedwcześnię misję, należy wybrać Powrót z zadania (1), gdyż wówczas zachowamy wszystkie zasoby, które zebraliśmy, a Porzucenie zadania (2) nam tego nie zagwarantuje. W zależności od misji, opcja Powrotu z zadania (1) może być niedostępna - wówczas, jeśli to konieczne, należy zdecydować się na Porzucenie zadania (2) i powrót do wioski.

Opcja Powrotu z zadania (1) i Porzucenia zadania (2) znajduje się w zakładce Zadania, którą znajdziemy w menu gry (wywołamy je po naciśnięciu przycisku + na Nintendo Switch).

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - jak zatrzymać czas zadania, zapuzować grę

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze