Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - polowanie (1): wybór zadania, warunki misji

I etap polowania.

Rozgrywka w Monster Hunter Rise toczy się wokół zadań, w których najczęściej polujemy na potwory. Gdy wykonamy określoną liczbę misji danego poziomu, awansujemy na kolejny. W ten sposób otrzymujemy dostęp zadań, gdzie czekają na nas trudniejsze wyzwania.

Pierwszy etap każdego zadania rozpoczyna się od wyboru misji i jej zaakceptowania. Zadania mogą zostać przydzielone przez Hinoę lub Minoto. Pierwsza z nich oferuje zadania przeznaczone dla pojedynczego gracza i radzimy właśnie tymi misjami zająć się na początku.

U Minoto można odebrać misje przeznaczone do gry wieloosobowej, w której możemy wraz ze znajomymi polować na potwory. Nie ma przeszkód, aby tymi zadaniami zająć się tylko w pojedynkę, ale należy pamiętać, że będą one trudniejsza niż te, które przydziela Hinoa. Jeśli chcesz samotnie zająć się misjami z Centrum Zgromadzeń, to zrób to w późniejszym etapie, gdy będziesz dysponował lepszym sprzętem.

Zadanie może przydzielić nam także Mistrz Utsushi, który oferuje misje na Arenie, a także mieszkańcy wioski. Stanie się tak, gdy zobaczysz różnokolorowe dymki nad ich głowami. Wówczas podejdź do nich i porozmawiaj. Zlecą ci poboczne questy.

Na stronie Monster Hunter Rise - rodzaje zadań: wioski, Centrum, pilne, Furii, Areny, treningowe, poboczne, zlecenia opisaliśmy wszystkie typy misji, wyjaśniliśmy na czym polegają i kto może nam je przydzielić.

Przeglądając listę zadań warto wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • cel zadania (1) - widoczny jest na karcie po prawej stronie, a po lewej - obok nazwy misji - widnieją różne ikony, które opisują cel zadania w formie graficznej: polowanie na duże potwory (czerwona ikona łba bestii), łapanie potworów (szara ikona), zabijanie mniejszych potworów (pomarańczowa ikona miecza) lub zbieranie przedmiotów (zielona ikona grzyba);
  • nagroda / lokalizacja / limit czas (2) - czyli podstawowe informacje o wartości złota, jakie otrzymamy po ukończeniu zadania, a także w jakiej lokacji rozgrywa się misja i jaki mamy limit czasu, by ukończyć zadanie;
  • Czerwony znak wyboru (tzw. ptaszek) (3) - informuje, że dane zadanie już ukończyliśmy, ale możemy je rozpocząć jeszcze raz, jeśli chcemy;
  • Szara / czerwona ikona w kształcie rombu (4) - informuje nas, że dane zadanie jest kluczowym, czyli takim, które zalicza się w poczet misji, które należy ukończyć, by wejść na wyższy poziom.

Kiedy zdecydujemy, które zadanie chcemy wykonać, należy zaakceptować nasz wybór.

Kolejne etapy zadania opisaliśmy na kolejnych stronach:

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze