Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - polowanie (2): przygotowanie się do zadania

II etap polowania.

Monster Hunter Rise - polowanie (2): przygotowanie się do zadania II etap polowania.

Kiedy wybraliśmy zadanie, jakie chcemy zrealizować, należy się do niego odpowiednio przygotować. Na tej stronie opisujemy, jakie czynności warto wykonać zanim wyruszymy na misję w Monster Hunter Rise.

Etap przygotowania jest bardzo ważny, gdyż znacznie ułatwia polowanie na potwory. Nie warto od razu, czyli po wyborze zadania, ruszać w bój, bez wcześniejszego przygotowania się do potyczki.

Przede wszystkim:

  • odwiedź Kantynę i spożyj posiłek z Króliczkowego dango. Masz do wyboru 3 smaki. Dobierz je odpowiednio do zadania. Jeśli wiesz, że twój przeciwnik zieje ogniem, zjedz dango o nazwie Gorące, dzięki temu zwiększyć odporność na ten żywioł. Co więcej, króliczkowe dango zwiększą poziom zdrowia i wytrzymałości.
  • jeśli masz potrzebne składniki, wykuj nową, lepszą broń i pancerz lub ulepsz sprzęt, który już posiadasz.
  • uzupełnij zapasy ze skrzynki na przedmioty i wytwórz potrzebne przedmioty, takie jak mikstury lecznicze. Zadbaj o maksymalną liczbę eliksirów leczniczych, które możesz zabrać. Możesz również zakupić u handlarzy podstawowe przedmioty, takie jak eliksiry lecznicze, jeśli nie możesz ich wytworzyć, bo brakuje ci składników.
  • wybierz kompanów na misję, używając Tablicy kompanów, a także zaopatrz swoich zwierzęcych towarzyszy w nowy sprzęt, jeśli posiadasz niezbędne składniki.

Powyższe czynności są podstawowymi sprawami, jakimi powinieneś się zająć, zanim wyruszysz na misję, ale są też inne aspekty, które warto sprawdzić. Część z nich nie będzie dostępna na początku rozgrywki, ale w późniejszym etapie gry pojawią się nowe obiekty, z których będziesz mógł korzystać.

  • Opiekun kompanów (Iori) - wynajmij nowych kompanów, którzy posiadają różne umiejętności. Dobór tych zdolności przed walką może czasami odmienić losy walki;
  • Ekspert kompanów (Shirubei) - wyślij na szkolenie część swoich kompanów, żeby bezczynnie nie czekali za tobą w wiosce;
  • Wódź felinów (Kogarashi) - wyślij miaujemników, aby zdobyli dla ciebie cenne składniki;
  • Argosy (handlarka Rondine) - wyślij kompanów do odległych krajów, by przeprowadzili dla ciebie transakcje, dzięki którym pozyskasz cenne składniki.

Poniżej znajdują się odnośniki do poprzedniego etapu polowania, a także kolejnych:

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze