Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - foraging: zbieranie kwiatów i roślin

Umiejętność zbieracka, dzięki której zbierzesz składniki do tworzenia mikstur.

Foraging to umiejętność zbieracka w Lost Ark, za pomocą której możesz pozyskiwać fragmenty roślin i kwiatów. Składniki te wykorzystasz potem do rzemiosła, tworzenia mikstur, a także do rozwoju swojej twierdzy (Stronghold).

By móc rozpocząć zbiory, musisz odblokować stosowną zdolność, Foraging. Cały proces opisujemy szczegółowo na stronie trade skills: rodzaje, jak odblokować - jeśli jeszcze nie masz tej zdolności, a także innych z grupy trade skills, zajrzyj tam.

Potem musisz udać się do dowolnego kupca typu Trade skill tools merchant (1) by zakupić odpowiednie narzędzie. Na pierwszego z nich trafisz w Lakebar Village, tam gdzie odblokowujesz też te zdolności.

W oknie handlu kliknij prawym na Novice Foraging Tool (2), by zakupić narzędzie do zbierania. Potem otwórz ekwipunek i kliknij prawym przyciskiem na zakupionym przedmiocie, by go wyposażyć.

Teraz już tylko pozostało znaleźć odpowiedni krzak, z którego możesz zbierać przedmioty. Te oznaczone są za pomocą ikonki zielonego listka (3) na mapie. Gdy dojdziesz do krzaka (4), wejdź z nim w interakcję - jak tylko pasek postępu się zapełni, otrzymasz przedmioty.

Każda zebrana roślina zwiększa poziom umiejętności Foraging. To z kolei pozwoli ci na zbieranie fragmentów z roślin wyższych poziomów, a w rezultacie zdobywanie lepszych przedmiotów.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - mining, kilof: jak wydobywać metale

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze