Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koniec z wielkimi bitwami w EVE Online?

Twórcy wprowadzają nową aktualizację.

Era ogromnych bitew z udziałem tysięcy statków kosmicznych w EVE Online może właśnie dobiegać końca, przez wprowadzenie nowego rozszerzenia - Phoebe.

Aktualizacja ukaże się 4 listopada i znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo zmasowania ogromnej liczby jednostek w jednym miejscu galaktyki.

Wielkie bitwy toczą się w rejonach określanych jako nullsec, gdzie nie ma patroli sił bezpieczeństwa napędzanych przez sztuczną inteligencję. Potyczki na wielką skalę możliwe są, ponieważ przemieszczenie się z jednego zakątka wszechświata na drugi zajmuje kilka minut.

W przypadku popełnienia błędu, sojusze mogą błyskawicznie przemieścić ogromne floty, a największe jednostki bez problemów przeskakują lata świetlne, by zaatakować przeciwnika.

To doprowadziło jednak do „zimnej wojny” pomiędzy największymi korporacjami, a odpowiedzialne za produkcję studio CCP przyznało, że „nullsec popadł w stagnację i musi się zmienić”.

Dlatego też aktualizacja Phoeba wprowadzi szereg zmian w skokach pomiędzy sektorami, by przemierzanie galaktyki zajmowało więcej czasu, a nagłe wskakiwanie do walki nie było możliwe.

W ten sposób korporacje graczy nie będą mogły kontrolować ogromnych przestrzeni, co powinno doprowadzić do mniejszych, ale częstszych potyczek pomiędzy frakcjami i dekoncentracji sił.

Słynna bitwa o B-R5RB

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze