Skip to main content

Trwają prace nad grą mobilną osadzona w świecie Eve Online

Wciąż powstaje też strzelanka Nova.

Studio CCP w trakcie odbywającego się w ten weekend wydarzenia Eve Vegas ogłosiło, że trwają prace nad Project Aurora - produkcją mobilną osadzoną w uniwersum sieciowej gry Eve Online.

Tytuł - oparty na modelu Free to Play - ukaże się w przyszłym roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. W „niedalekiej przyszłości” testowa wersja powinna trafić do wybranych krajów.

Szczegółów na temat przygotowywanej wraz ze studiem PlayRaven produkcji ujawniono stosunkowo niewiele. Wiadomo jednak, że gra położy nacisk na zabawę sieciową.

„W Project Aurora gracze muszą współpracować razem, by zdominować centrum galaktyki i zostać najbardziej wpływową korporacją we wszechświecie” - czytamy w opisie.

Opublikowane przez twórców grafiki sugerują, że w grze pojawi się między innymi rozwój infrastruktury oraz wydobywanie surowców z poszczególnych planet. Do tego eksplorowanie kosmosu.

Podczas Eve Vegas dyrektor generalny studia CCP - Hilmar Veigar Pétursson - potwierdził także, że nadal trwają prace nad strzelanką Project Nova. Produkcję zapowiedziano w 2016 roku, ale od tamtej pory o pozycji było dosyć cicho.

Gra zastąpi Dust 514 - wyłączony już tytuł z PS3. Zmienią się jednak podstawowe założenia rozgrywki - autorzy obiecują, że zabraknie integracji z kosmicznym MMO.

Strzelanie w kosmosie

Na temat produkcji wiadomo stosunkowo niewiele. Z wypowiedzi Péturssona wynika jednak, że w nadchodzących tygodniach CCP powinno podzielić się większą ilością szczegółów.

Nad Project Nova pracuje studio Sumo Digital. Zespół ma w dorobku bardzo dużo tytułów, a obecnie zajmuje się pełnoprawnym sequelem Dead Island dla firmy Deep Silver.

Zobacz także