Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy kosmicznego EVE Online podsumowują największą bitwę w historii gry

Straty o wartości ponad 300 tys. dol.

CCP Games, studio twórców kosmicznego MMO EVE Online opublikowało podsumowanie największej bitwy w historii gry, gdzie utracono statki o łącznej wartości nawet 330 tysięcy dolarów.

„Byliśmy tak poruszeni, że po prostu musieliśmy rozpocząć prace nad upamiętniającym monumentem w grze” - napisali twórcy w oświadczeniu.

Czerwone i pomarańczowe kwadraty to jednostki graczy

Deweloperzy szacują, że udział w walkach w systemie B-R5RB wzięło nawet 7500 osób, a 2670 znalazło się w jednym układzie słonecznym, w kluczowym miejscu potyczki.

Bitwa rozpoczęła się 27 stycznia, gdy korporacja Pandemic Legion zdała sobie sprawę, że nie zapłacono wirtualnego rachunku, który dawał jej kontrolę nad regionem B-R5RB. Wyczuwając słaby punkt w kluczowym punkcie galaktyki, napędzana rosyjskimi siłami koalicja CFC Alliance przystąpiła do natarcia, które miało okazać się decydującym w toczącej się od miesięcy Halloween War.

Pandemic Legion wraz sojusznikami z koalicji N3 próbowali ratować sytuację i ponownie przejąć kontrolę nad regionem, ale przeciwnicy skutecznie eliminowali jednostki Territorial Control Units. CFC oraz Rosjanie zauważyli, że w wyniku zaskoczenia wróg zgromadził w sektorze nieliczne siły, przystąpiono więc do masowego natarcia za pomocą największych jednostek, zanim PL i N3 mogli zareagować.

Titanomachia - monument upamiętniający bitwę

Szybko rozpoczęto mobilizację w całej galaktyce, a na miejsce akcji przybywało coraz więcej sił i największych jednostek - Titanów i szale zwycięstwa wkrótce się wyrównały.

Po 12 godzinach wymiany ognia PL/N3 ogłosiło odwrót i ewakuację pozostających przy życiu Titanów i innych ważnych jednostek. Wiele z nich zostało jednak uwięzionych przez przeciwnika polach dystrupcyjnych - uniemożliwiających skok w nadprzestrzeń - a następnie wybitych pojedynczo.

Łącznie bitwa w B-R5RB trwała 21 godzin, a udział wzięło 717 korporacji i 55 sojuszy. Utracono 76 Titanów oraz inne jednostki o wartości 11 bilionów ISK, co przeliczyć można na 330 tys. dol.

Aby serwery CCP Games były w stanie nadążyć za walką, do akcji wkroczył specjalny system Time Dilation, który spowolnił upływ czasu aż o 90 procent - maksymalną możliwą wartość.

Dokładniejsze dane znaleźć można na oficjalnym blogu. Przygotowano także imponujące nagranie wideo:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze