Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eve Online łączy siły z... Excelem. Żart stał się rzeczywistością

Dane z gry wskoczą do arkuszy.

Społeczność Eve Online nie od dzisiaj żartuje, że granie w kosmiczne MMO na pewnym poziomie zaczyna przypominać pracę w arkuszu kalkulacyjnym. Dbanie o produkcję czy handel często wymaga znajomości programu Excel.

Twórcy gry wydają się nie obrażać na takie porównania. Co więcej, jak teraz ogłoszono, we współpracy z Microsoftem zamierzają przygotować specjalną bibliotekę zapytań (API), dzięki której piloci będą mogli pobierać dane do arkusza bezpośrednio z gry.

Nie podano konkretnej daty premiery nowej funkcji i szczegółów na temat dostępnych opcji, lecz potencjał jest zapewne spory. Śledzenie zysków i strat w przeróżnych sektorach, analiza uszkodzeń floty, kontrola produkcji i wydobycia surowców to tylko niektóre przykłady.

Wieści ogłoszono z okazji imprezy Fanfest w Reykjaviku. Konferencja otwierająca była okazją na zaprezentowanie także innych nowości, wśród których wyróżniają się opowieści fabularne. W planach są wydarzenia, które będą kształtowały się na bazie poczynań graczy, z finałem pod koniec roku.

Zdjęcie z imprezy Fanfest

Zapowiedziano także AIR Career Program, kolejną już próbę ułatwienia startu nowym graczom. Do tego odświeżenie grafiki i interfejsu, kładące podwaliny pod trzecią dekadę obecności na rynku MMO.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

EVE Online

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze