Skip to main content

Twórcy Eve Online znów pracują nad strzelanką. Podejście trzecie

Zapowiedziano też nową strategię.

Studio CCP nie rezygnuje z próby stworzenia strzelanki w świecie Eve Online. Podczas imprezy dla fanów deweloperzy ujawnili taktyczną strzelankę osadzoną w uniwersum MMO.

Szczegóły na temat projektu nie są znane. Z wypowiedzi twórców - cytowanych przez PC Gamer - wynika jednak, że produkcja położy nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Autorzy nie są na razie gotowi pokazać przygotowywanego tytułu.

- Zdajemy sobie sprawę, że FPS w realiach hard sci-fi w uniwersum Eve jest bardzo popularną koncepcją i CCP jest zobowiązane do zaoferowania innowacyjnego, multiplayerowego shootera z klimatyczną oprawą wizualną - tłumaczą deweloperzy.

To trzecia próba stworzenia strzelanki w świecie kosmicznego MMO. W 2013 roku wydano Dust 514 - darmową produkcję sieciową, nastawioną na współpracę w drużynie. Serwery pozycji wyłączono jednak trzy lata później.

Zwiastun anulowanego Project Nova

Wówczas CCP ujawniło, że pracuje nad Project Nova, które miało być duchowym następcą wspomnianego FPS-a. Po szeregu turbulencjach, w 2018 roku ogłoszono, że produkcję całkowicie anulowano.

Już wtedy deweloperzy przekonywali, że się nie poddadzą, ogłaszając, że londyński zespół pracuje nad kolejną strzelanką. Od dwóch lat o grze było cicho, więc wielu uważało, że pozycję także skasowano. Okazuje się jednak, że wciąż powstaje.

To nie wszystko, bo CCP poinformowało jednocześnie, że szanghajski oddział studia przygotowuje strategię typu 4X w świecie Eve Online - produkcja zmierza na urządzenia mobilne, ale data premiery nie jest znana. Nadmienić trzeba, że w trakcie tego samego wydarzenia dla fanów ujawniono połączenie z Excelem.

Zobacz także