Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stephen Hawking upamiętniony przez graczy Eve Online

W kosmosie zapłonęły światła.

Gracze Eve Online oddali cześć Stephenowi Hawkingowi, zapalając w świecie gry setki świecących punktów zawieszonych w próżni.

Stephen Hawking odszedł 14 marca w wieku 76 lat. Brytyjski astrofizyk cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, które sparaliżowało jego ciało. Przełomowe teorie naukowca pozwoliły lepiej zrozumieć prawa rządzące kosmosem: od ogólnej teorii względności, poprzez dowód na to, że czarne dziury emitują promieniowanie.

Jego wkład w rozwój nauki postanowili uczcić gracze kosmicznego MMO Eve Online. Użyli do tego specjalnych znaczników, które pozostawione na niebie, przez jakiś czas emitują jasne, promieniujące światło (dzięki, PC Gamer).

Tego dnia w Eve online na niebie zapłonęły nie tylko gwiazdy

Omawiane moduły otwierają specjalne przejścia, służące do szybkiego przemieszczania się kosmicznych statków. W normalnych warunkach ujrzenie jaskrawego światła znaczników oznacza zazwyczaj obecność wroga i może wiązać się koniecznością szybkiej ucieczki. Tym razem gracze uzgodnili między sobą, że użyją ich w szlachetnym celu.

To jednak nie wszystko. Jeden z miłośników gry postanowił udać się na specjalny cmentarz zbudowany w wirtualnym świecie, aby stworzyć pomnik dla Hawkinga.

Omawiana sytuacja nie jest pierwszym przypadkiem, w którym gracze MMO upamiętniają znaną postać. Użytkownicy Star Wars: The Old Republic oddali cześć zmarłej aktorce Carrie Fisher, która wcieliła się w Leię w filmowej serii „Gwiezdnych Wojen”. Setki postaci uklękło wtedy przed awatarem księżniczki, by potem wnieść swoje miecze świetlne ku niebu.

Read this next