Skip to main content

Gildia w EVE Online wybrała... ChatGPT na nowego przywódcę

SI prawdę ci powie.

Jedna z korporacji graczy w sieciowym EVE Online - jak znane są tutaj gildie - postanowiła pójść z duchem czasu i zadecydowała, że wszystkie kluczowe decyzje podejmowane będą na bazie sugestii sztucznej inteligencji.

Gracze zaprzęgli do pomocy algorytmy ChatGPT, co wydaje się całkiem dobrze pasować do futurystycznego uniwersum produkcji islandzkiego CCP Games. Jak wyjaśniają członkowie Neural Nexus, celem jest zredukowanie „opierania się na jednym, ludzkim liderze”, a także zmniejszenie „potencjalnych konfliktów i braku zgody co do obranego kierunku działań”.

„Zjednoczeni przywiązaniem do dobrej zabawy, wzajemnej współpracy i strategicznego rozwoju, staramy się wykorzystywać możliwości, żeby poprawić wspólne doświadczenia, czerpać z nich wiedzę i mieć wkład w bogaty obraz New Eden” - czytamy w oświadczeniu.

„Dzięki sztucznej inteligencji staramy się połączyć ludzką kreatywność z mocą zaawansowanego umysłu maszyny na drodze do zbudowania pierwszego imperium SI - dodano. Pisząc bardziej praktycznie, podczas comiesięcznych spotkań zarząd korporacji „spotyka się” z ChatGPT, reprezentowanym przez specjalną wtyczkę w aplikacji Discord.

Przykład: zarząd wpisuje „Proszę podaj mi określony, weryfikowalny, osiągalny, odpowiedni, ograniczony czasowo cel na jutro”. Na co sztuczna inteligencja odpowiedziała: „Do końca dnia wezmę udział w co najmniej trzech operacjach floty”. Następnie szefostwo przekazuje misję pozostałym członkom korporacji.

ChatGPT przegląda także aplikacje nowych pilotów i proponuje własne pytania dla kandydatów. Sztuczna inteligencja zaprojektowała nawet logo korporacji, generuje nazwy statków kosmicznych i napisała wiadomość powitalną.

„Chociaż SI jest potężnym narzędziem, członkowie powinni pamiętać, że nie jest nieomylne” - napisano w wytycznych Neural Nexus. „Członkowie powinni kierować się własnym osądem podczas podążania za radami SI, biorąc pod uwagę kontekst gry i konkretną sytuację”. Oby tylko sztuczna inteligencja nie zbuntowała się w obliczu jakiegoś nieposłuszeństwa...

Read this next