Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najpotężniejszy gracz EVE Online rezygnuje z gry w cieniu skandalu

Decyzja może wpłynąć na ekonomię całego świata gry.

Mittani - uważany za najpotężniejszego gracza EVE Online, kierujący kilkoma wpływowymi organizacjami w świecie gry - ogłosił, że rezygnuje z dalszej gry i przekazuje swoje stanowiska zaufanym ludziom. Powodem takiej decyzji są między innymi oskarżenia o nie podjęcie dostatecznych kroków w celu zwalczania przypadków nadużyć i niewłaściwego zachowania wewnątrz prowadzonych frakcji.

Jak informuje PC Gamer, gracz wyjawił swoje zamiary na oficjalnym forum swojej frakcji. Ta decyzja może w znacznym stopniu wpłynąć na ekonomię EVE Online, gdyż wewnątrz potężnej gildii trwa konflikt pomiędzy najstarszymi stażem graczami, a tymi, którzy dołączyli do gry później. Mittani był osobą, która utrzymywała rozejm wśród obu zwaśnionych stronnictw.

- Moi drodzy, obawiam się, że liczba kłód rzucanych mi pod nogi w całej galaktyce jest zbyt duża, bym mógł to wytrzymać. Niedawno się rozwiodłem, straciłem ukochanego psa, a do tego ciągle kierowane są w moją stronę fałszywe oskarżenia. Z tego powodu myślę, że nie mam już siły na kierowanie Federacją Goonswarm. Moje dalsze przywództwo powodowałoby straty dla nas wszystkich - napisał gracz.

Następnie Mittani wyjaśnił, jaka przyszłość czeka kierowane przez niego frakcje. Nowym prezesem korporacji Goonwaffe zostanie gracz o pseudonimie TheAdj, natomiast udziały Mittaniego w firmie otrzymał Xttz. Nie wyjawił na ten moment, kto zastąpi go w roli Egezkutora Federacji Goonswarm.

Przeciwko Mittaniemu stawiane są liczne zarzuty. Od despotycznego i konfliktowego stylu zarządzania, przez wydalenie z frakcji wysoko postawionego gracza, który zgłosił skargi nadużyć wśród władz gildii, aż po mianowanie oficerem Goonswarm osoby zbanowanej wcześniej na stronie Something Awful (forum, z którego wywodzi się gildia) za rzekome zaangażowanie w dystrybucję pornografii dziecięcej.

Słynny gracz już wcześniej był tematem kontrowersji wśród fanów tytułu. W 2011 roku został zbanowany na 30 dni i usunięty z Trybunału Międzygwiezdnego Zarządzania (parlement graczy, będący w stałym kontacie z twórcami gry) za skandaliczne zachowanie podczas konwentu graczy EVE Online, gdy namawiał uczestników do nękania jednego z graczy „aż gość się zabije.

Przypomnijmy, że EVE Online to rozwijana od 2003 roku kosmiczna gra MMO, słynąca ze swojej złożoności i zaangażowania graczy, których interakcje nierzadko wykraczają poza samą grę i są kontynuowane w świecie rzeczywistym. Dla niektórych najbardziej zaangażowanych użytkowników granie w tytuł stało się niemalże pracą na pełen etat, ponieważ na wartościowych zasobach z gry można zarabiać prawdziwe pieniądze.

Read this next