Skip to main content

EVE Online dostało oficjalną integrację z... Microsoft Excel

Żart stał się rzeczywistością.

EVE Online dostało oficjalną integrację z arkuszem kalkulacyjnym Microsoft Excel, co stanowi realizację „żartu”, jaki zapowiedziano w maju ubiegłego roku. Nie trzeba już włączać gry, by analizować rozwój postaci, produkcję czy handel.

Społeczność kosmicznego MMO nie od dzisiaj dowcipkuje, że granie na pewnym poziomie zaczyna przypominać właśnie pracę w arkuszu kalkulacyjnym. Twórcy nie obrażają się na takie porównania, lecz postanowili pójść krok dalej, przygotowując rozbudowane wsparcie programu Microsoftu.

Wpis na oficjalnej stronie gry ujawnia, że opcja faktycznie jest zaawansowana. Zaczynamy od zaimportowania postaci, co automatycznie przenosi dane do szeregu przygotowanych zakładek, z gotowymi wykresami i obliczeniami, dystrybucją umiejętności, danymi rynkowymi, posiadanymi zasobami i tak dalej.

Obliczanie zysków jeszcze nigdy nie było tak proste. Chyba.

„Niezależnie od tego, czy chcesz zmaksymalizować możliwości swojego przedsiębiorstwa przemysłowego, zarządzać działaniami wojennymi na linii frontu, czy po prostu mieć dostęp do przeglądu wszystkich posiadanych zasobów, wszystkie informacje potrzebne do wykonania postępów i ostatecznej dominacji są teraz na wyciągnięcie ręki” - czytamy w ogłoszeniu.

Dowiemy się, gdzie znajdują się nasze zasoby i jaka jest ich aktualna cena, sprawdzimy zlecenia zakupu na kosmicznym rynku, wykonane transakcje, a nawet podejrzymy finanse naszej korporacji - o ile oczywiście posiadamy odpowiednie uprawnienia.

Dodatek do Excela dostępny jest za darmo dla wszystkich zainteresowanych, do pobrania z poziomu programu Microsoftu. Można też działać bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Twórcy dziękują testerom i zapewniają, że nietypowe rozszerzenie będzie rozwijane w przyszłości.

Zobacz także