Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami bije się w pierś i przyznaje, że eFootball 2022 wydano za wcześnie

Premiera pełnej wersji w przyszłym tygodniu.

Konami poinformowało, że pełna wersja kontrowersyjnego eFootball 2022 – następcy serii PES - ukaże się 14 kwietnia. Firma jednocześnie przyznaje, że wczesną edycję gry wydała za szybko.

Byliśmy za bardzo skoncentrowani na udostępnieniu produkcji w terminie, przez co straciliśmy z oczu najważniejszą rzecz: jakość. Spotkaliśmy się oczywiście z krytyką ze strony słusznie rozczarowanych fanów” – pisze spółka w komunikacie.

Konami zaznacza jednak, że od wydania gry we wrześniu twórcy „ciężko pracują” nad odzyskaniem zaufania graczy. W efekcie w minionych miesiącach poprawiono sterowanie w ataku i obronie, zbalansowano rozgrywkę i usunięto szereg błędów.

https://www.youtube.com/watch?v=K84Mt8FhgME

Natomiast 14 kwietnia pojawi się patch, który zaktualizuje eFootball 2022 do wersji 1.0.0., co można uznać za premierę pełnej edycji gry. Do najważniejszych nowości i zmian należą:

  • Dream Team – tryb, którego założenia przypominają Ultimate Team z serii FIFA. Gracze zbudują własny zespół, zatrudniając zawodników pasujących do obranego stylu rozgrywki. Ekipą będzie można zmierzyć się z drużynami innych użytkowników;
  • poprawione sterowanie w obronie – dodano opcję poproszenia kolegów z zespołu o pressing na rywali, blokowanie dryblera z drużyny przeciwnej i możliwość walki o piłkę barkiem;
  • zwiększona prędkość podań i system, dzięki któremu odbicia piłki wykorzystywane są jako siła przyspieszenia;
  • ulepszone celowanie podczas podawania piłki, zarówno przez gracza, jak i zawodników sterowanych przez sztuczną inteligencję;
  • tak zwany system „oszałamiających podań”, umożliwiający kopnięcie piłki pod różnym kątem;
  • poprawiona szybkość strzałów i zmieniona częstotliwość celnych uderzeń, by w odpowiedni sposób „odzwierciedlały warunki meczu”;
  • rozszerzone możliwości uderzania piłki pod różnymi kątami;
  • poprawiony drybling z lepszym śledzeniem piłki oraz reakcją na ruchy lewą gałką i przycisk przyspieszenia;
  • zmiany w kodzie sieciowym, co zaowocuje rzadszymi przypadkami utraty połączenia;
  • funkcje zmiany formacji, wydawania instrukcji konkretnym piłkarzom i możliwość nakreślenia subtaktyki. Do tego skrócone czasy ładowania.

Konami zapewnia też, że wciąż przygotowuje mobilną wersję eFootball 2022, ale projekt ponownie opóźniono. Data premiery na urządzeniach z iOS i Androidem nie jest znana, choć firma obiecuje, że ujawni termin debiutu „wkrótce”.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze