Skip to main content

Następca serii FIFA bez Interu Mediolan. Klub na wyłączność gry Konami

Kolejna drużyna tylko dla eFootball.

EA Sports traci kolejną drużynę. Konami poinformowało bowiem, że pozyskało wyłączne prawa do użycia włoskiego Interu Mediolan w grze eFootball.

Wydawca podpisał z klubem wieloletnią umowę, na mocy której zespół pojawi się w piłkarskiej produkcji japońskiej firmy, począwszy od wersji oznaczonej numerem 2.0.0. Gracze mogą liczyć na autentyczne stroje i słynny stadion San Siro.

To nie wszystko: Konami podkreśla, że od lipca 2024 roku Inter Mediolan będzie dostępny tylko w eFootball. To oznacza, że włoska ekipa znajdzie się jeszcze w FIFA 23, ale już nie uświadczymy drużyny w EA Sports FC, czyli następcy serii rozwijanej przez Electronic Arts.

Zawarta umowa zakłada, że logo japońskiego wydawcy znajdzie się na prawdziwych strojach treningowych męskich, kobiecych i młodzieżowych zespołów, a także na koszulkach przedmeczowych. Poza tym firma została tytularnym sponsorem żeńskiego klubu i akademii dla młodych zawodników. Do tego turnieje i aktywności esportowe z udziałem ekipy.

Inter Mediolan dołącza do innych drużyn, do których wyłączne prawa pozyskało Konami. W przeszłości firma na potrzeby eFootball zdobyła licencję między innymi Juventusu Turyn, który musiał zniknąć z serii FIFA. Warto zaznaczyć, że tego typu umowy nie dotyczą nazwisk piłkarzy.

Zobacz także