Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyper Scape - najlepsze hacki

Najskuteczniejsze zdolności specjalne w grze.

W Hyper Scape dużą rolę odgrywają hacki, czyli zdolności specjalne, z których mogą korzystać gracze. W grze dostępnych jest kilkanaście rodzajów hacków, a każdy z nich różni się pod względem działania. Które warto wybrać i które są najlepsze? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym poradniku.

Tak jak w przypadku broni, w Hyper Scape możesz korzystać z dwóch hacków w danym momencie. Są one domyślnie przypisane do klawiszy Q (1) i E (2) (odpowiednio A i B oraz kółko i X w przypadku wersji na Xbox One i PS4). W oddzielnym rozdziale wyjaśniamy jak włączać i ulepszać hacki.

Spośród dostępnych hacków, te zasługują na szczególną uwagę:

  • Zmiażdżenie - jeden z najbardziej użytecznych hacków w grze. Powoduje, iż postać wyskakuje wysoko w powietrze, by po chwili uderzyć z impetem w ziemię, zadając obrażenia. Przydaje się tak w ofensywie, by rozpoczynać starcia, jak i w defensywie, by błyskawicznie ulotnić się z miejsca akcji, przeskakując kilka rzędów budynków. Jest jednak kompletnie bezużyteczna w zamkniętych pomieszczeniach.
  • Leczenie - zdolność lecząca, która przywraca utracone punkty zdrowia tobie i pobliskim sojusznikom. Świetnie sprawdza się w trybie solo. W drużynie warto, by Leczenie miała choć jedna osoba. Minusem jest bardzo długi czas odnowienia na niskich poziomach i dość wolne leczenie - zdolność przywraca punkty z każdą sekunda, nie leczy natychmiast.
  • Mina - bardzo sytuacyjna zdolność. Niemalże bezużyteczna na otwartych przestrzeniach, jednak śmiercionośna wewnątrz budynków. Po rozłożeniu mina wyczekuje na ofiarę - gdy w pobliżu pojawi się wróg zaczyna go ścigać i wybucha, gdy wystarczająco się zbliży. Mina świetnie sprawdza się w ostatnich minutach rozgrywki, szczególnie, gdy każdy członek z drużyny ją posiada - dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie kilku wejść do budynku.
  • Niewidzialność - kolejna bardzo użyteczna zdolność, głównie o zastosowaniu defensywnym. Po aktywacji postać gracza staje się niewidzialna dla innych - na ekranie pozostawia jedynie lekko widoczną smugę. Na wyższych poziomach bardzo szybko się odnawia, umożliwiając częste aktywacje. Pamiętaj jednak, że w momencie wystrzału z broni efekt niewidzialności przestanie działać.
  • Mur - świetna zdolność specjalna, która wymaga jednak dobrego wyczucia i znajomości mapy. Po aktywacji tworzy ścianę, która blokuje ruch i pociski. Bardzo dobrze sprawdza się do blokowania przejść i by rozstawić awaryjną osłonę przed ogniem wroga. W nieodpowiednich rękach może jednak wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Dobierając hacki warto zadbać o to, by przynajmniej jeden członek drużyny posiadał zdolność Leczenia. Przez większość meczu Zmiażdżenie sprawdzi się znakomicie, warto jednak wymienić je pod koniec rozgrywki na Minę. Niewidzialność sprawdzi się na każdej postaci i jest szczególnie skuteczna w trybie solo.

Następnie: Hyper Scape - wskrzeszanie, ożywianie graczy

Spis treści: Hyper Scape - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hyper Scape - najlepsze bronie

Komentarze