Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyper Scape - jak grać i wygrywać

Zasady meczu.

Hyper Scape to gra z gatunku battle royale, przez co sukces w czasie rozgrywki często zależy po prostu od szczęścia. Warto jednak mu pomóc i pamiętać o kilku zasadach, które prezentujemy w niniejszym rozdziale.

Pierwszą i niezwykle ważną rzeczą w Hyper Scape jest wybór odpowiedniego miejsca do lądowania. O ile dotarcie do złotego sektora (1) może być kuszące, z pewnością tak samo pomyśli wielu innych graczy, a to zwiększy twoje szanse na zgon. Zdecydowanie lepszym wyborem są niebieskie sektory (2) - oferują gorsze łupy, jednak ryzyko spotkania przeciwnika jest niemal zerowe.

Drugą sprawą jest dobór odpowiedniego ekwipunku. O ile przez pierwsze sekundy po lądowaniu nie warto grymasić i należy podnieść jakiekolwiek przedmioty, by móc się bronić, warto w miarę szybko dostosować ekwipunek.

Wybór najlepszych broni i hacków nie należy do najłatwiejszych i w dużej mierze zależy od preferencji danej osoby. Dobierz sprzęt tak, by po kilku minutach od rozpoczęcia starcia dysponować porządnymi, uniwersalnymi broniami (3) i użytecznymi hackami (4).

Kolejną kwestią jest monitorowanie pola walki. Musisz cały czas wiedzieć, co dzieje się dookoła ciebie. Warto regularnie otwierać mapę przyciskiem M (przycisk podglądu i panel dotykowy w wersjach na Xbox One i PS4).

Znajdziesz tam informacje o sektorach, które niedługo ulegną Upadkowi - czyli całkowitemu rozpadowi, po którym nie będzie można w nich przebywać. Sektory tego typu oznaczone są na mapie na czerwono (5). Na mapie znajdziesz także informacje, kiedy zakończy się Upadek (6) oznaczonych sektorów.

Kluczowa jest również umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Czasami warto uciec z pola walki, szczególnie gdy przyjdzie ci walczyć na raz z kilkoma przeciwnikami (7). Ucieczka pozwoli ci zregenerować siły i lepiej przygotować się na starcie z wrogiem.

Podczas ostatnich minut w grze pojawi się także nowa mechanika - walka o koronę. We wskazanym na mapie miejscu pojawi się złota korona (8). Celem każdego z graczy jest jej zebranie.

Gracz który ją zebrał (9) będzie musiał przeżyć 45 sekund. Jeśli mu się uda, on sam bądź jego drużyna zwycięży, a całe spotkanie dobiegnie końca. By nie było zbyt łatwo, gracz przetrzymujący koronę jest widoczny przez ściany dla wszystkich przeciwników na mapie.

Zwycięstwo następuje w dwóch momentach - gdy na mapie zostanie jeden gracz bądź drużyna lub gdy gracz przetrzyma koronę przez 45 sekund. Na podniesienie korony zdecyduj się więc, gdy będziesz miał pewność, że dasz radę ją utrzymać. W momencie podniesienia jej twoja postać stanie się widoczna i inni z pewnością na ciebie zapolują.

Następnie: Hyper Scape - wskrzeszanie, ożywianie graczy

Spis treści: Hyper Scape - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hyper Scape - sektory na mapie: niebieskie i złote

Komentarze

More On Hyper Scape

Najnowsze artykuły