Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hyper Scape - gdzie lądować

Wskazówki dla początkujących.

Jak w każdym tytule z gatunku battle royale, w Hyper Scape rozpoczynasz rozgrywkę od zrzutu na mapę. Od miejsca lądowania uzależniony jest dostęp do broni i hacków. W niniejszym rozdziale podpowiadamy, w których miejscach najlepiej lądować, a których rejonów mapy unikać.

Gdy rozpocznie się rozgrywka, wraz z innymi graczami pojawisz się w kapsułach nad mapą. Musisz szybko podjąć decyzję, gdzie chcesz wylądować. Masz tutaj trzy możliwości:

  • Lądowanie w złotym sektorze (1) - miejsca te oferują największą ilość przedmiotów, w tym często ulepszone do maksimum bronie i hacki. Złote sektory są jednak zawsze oblegane przez graczy - szykuj się więc na walkę od momentu postawienia stóp na ziemi. Jeśli bardzo chcesz rozpocząć zabawę w złotym sektorze, Limelight, Helios i Red Tiger będą najlepszym wyborem.
  • Lądowanie przy niebieskim sektorze (2) - nie jest to tak atrakcyjne miejsce jak sektor złoty, w dalszym ciągu znajdziesz tu jednak sporo przedmiotów. Paradoksalnie, zagrożenie ze strony innych graczy nie będzie tutaj mniejsze - sektory te może nie są tak oblegane jak złote, lecz oferują znacznie mniej miejsc do ukrycia się, przez co są równie niebezpieczne.
  • Lądowanie przy skupisku budynków, pomiędzy sektorami (3) - świetne miejsca do lądowania, szczególnie jeśli chcesz w spokoju uzbroić postać. Duża ilość budynków sprawia, iż miejsca te niewiele ustępują złotym sektorom. Dość łatwo znajdziesz tutaj także skrzynie z ekwipunkiem, jednak wymaga to uwagi - często są one skryte przy ścianach bądź na dachach.

Najbezpieczniejszym miejscem do lądowania są więc duże skupiska budynków, zlokalizowane pomiędzy sektorami. Gdy już uzbroisz postać, do niebieskich czy złotych sektorów dostaniesz się w kilkanaście sekund.

Pamiętaj, że na początku rozgrywki zostaniesz zrzucony w jednym z czterech rogów mapy - północno-wschodnim, północno-zachodnim, południowo-wschodnim bądź południowo-zachodnim. Od tego w teorii uzależnione jest, do którego sektora uda ci się dolecieć. W teorii, gdyż podczas opadania na mapę możesz wydłużyć bądź skrócić swój lot.

Jeśli chcesz dolecieć do odległego punktu, podnieś kamerę do góry - by kapsuła leciała możliwie w poziomie. Jeśli z kolei chcesz wylądować w pobliskim sektorze, ustaw kamerę pionowo w dół. Dodatkowo, podczas opadania obracaj kamerę dookoła, by sprawdzić, ilu graczy leci w to samo miejsce - jeśli będzie ich sporo, dobrze jest zmienić swoje plany.

Następnie: Hyper Scape - wygląd postaci: jak zmienić

Spis treści: Hyper Scape - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hyper Scape - oznaczanie, ping, komunikacja

Komentarze

More On Hyper Scape

Najnowsze artykuły