Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 Ultimate Team - co to jest, jak zacząć

Porady na początek zabawy.

Poniżej przedstawiamy ci kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy pierwszym zetknięciu z trybem FIFA 17 Ultimate Team: w skrócie FUT. A jako że każdy początek jest trudny, zwłaszcza tutaj, zachęcamy do lektury.


Co to jest FUT?

Fifa Ultimate Team to złożony system rozgrywek, który oparty jest na grze karcianej. Najpierw budujemy w niej skład, gdzie każdy piłkarz przedstawiony jest w postaci karty. Na każdej karcie możemy wykonywać różne operacje innymi kartami, na przykład przedłużać kontrakty zawodnikom, leczyć ich kontuzje czy poprawiać statystyki.

Wszystkie karty zdobywamy na ogólnodostępnym rynku tworzonym przez graczy, gdzie płacimy wirtualnymi monetami. Zdobywamy je wygrywając mecze i turnieje, handlując kartami lub zamieniając na nie prawdziwą gotówkę. Celem jest oczywiście wygrywanie kolejnych meczy i stawanie się coraz lepszym.


O czym wiedzieć na początku?

Gra w trybie Ultimate Team to naprawdę poważna sprawa. Jeśli chcesz osiągać naprawdę dobre wyniki, wymagać to będzie od ciebie poświęcenia naprawdę dużych pokładów czasu i cierpliwości. Także gotówki, tej wirtualnej przede wszystkim, bez której nie stworzysz wymarzonych składów. Teoretycznie sporą sumę można zarobić w kilka dni, nawet tylko grając mecze, ale prawda jest taka, że wszelkie fundusze trzeba mądrze inwestować niemal od razu. Chomikowanie się nie opłaca. Nie tylko na dłuższą, ale i krótszą metę.

Rozpoczynając zatem przygodę z FUT-em musisz mieć pewność, że będziesz mógł poświęcić tym trybom naprawdę dużo czasu. Zasiadanie do tych rozgrywek "na jeden mecz" jest nieco pozbawione sensu i nie przyniesie wymiernych korzyści. Zwłaszcza, jeśli chcesz zdobyć wymarzonych piłkarzy za rozsądną cenę. Takie polowania to zawsze poświęcenie dużych pokładów czasu.


Od jakich trybów FUT zacząć i o czym pamiętać?

Na początku zabawy polecamy zapoznać się z trybami dla pojedynczego gracza, czyli wszelkiego rodzaju mistrzostwami i sezonami. Mając podstawowy skład złożony z kart o brązowym kolorze, raczej ciężko będzie ci rywalizować z innymi graczami w rozgrywce wieloosobowej. Rozgrywanie meczów ze sztuczną inteligencją to najłatwiejszy sposób na zdobycie relatywnie łatwej gotówki na samym początku.

Skupienie się na trybach dla pojedynczego gracza w łatwy sposób pokaże ci także zależności dotyczące zgrania między piłkarzami. Budując coraz lepszy skład w trybie dla pojedynczego gracza, stworzysz sobie znakomity fundament przed potyczkami online.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także inne porady dotyczące FUT:

- FIFA 17 Ultimate Team - perfekcyjne zgranie, najlepsze wskazówki

- FIFA 17 Ultimate Team - jak zarabiać monety

- FIFA 17 Ultimate Team - wszystkie rodzaje kart

- FIFA 17 Web App FUT - jak pobrać, co warto wiedzieć


Już grając ze sztuczną inteligencją wpajaj sobie pewne twarde zasady - staraj się nie faulować, nie łapać głupich kartek czy nawet spalonych. Wszystkie takie boiskowe kłopoty będą miały odniesienie do pomeczowej oceny. Im więcej problemów stworzonych przez twoich piłkarzy, tym niższa premia do monet, czyli mniejszy zarobek.

Zaczynając zabawę w FUT skup się także na wykonaniu zadań menadżera, czyli planszy, która pojawi się przed twoimi oczami po pierwszym uruchomieniu Ultimate Team. Pozwoli ci to łatwiej zrozumieć mechanikę trybów oraz zarobić nieco dodatkowej gotówki czy zdobyć nagród w postaci paczek z kartami.

Pamiętaj, że gdy wygrasz paczkę i pośród zdobytych kart piłkarzy znajdziesz zupełnie nieprzydatnych, psujących zgranie czy ocenę zespołu, od razu wystawiaj takie karty na rynek transferowy. Staraj się myśleć perspektywicznie i odpowiedzieć sobie na pytania: czy ta karta mi się przyda? Czy pozwoli mi ona ulepszyć zespół? Czy warto poświęcić zgranie zespołu dla lepszej oceny?

Komentarze