Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Kompletny przewodnik po grze.

Witamy w poradniku do gry FIFA 17. Najnowsza odsłona popularnej serii piłkarskiego symulatora zafundowała szereg nowości. Przede wszystkim jest to tryb „Droga do sławy”, w którym wcielamy się w młodego piłkarza aspirującego do bycia jednym z najlepszych w Premier League.

Także rozgrywka w Fifie 17 uległa znacznym zmianom, choćby w przypadku sposobów wykonywania stałych fragmentów gry. Specjaliści z EA Sports przygotowali też kilka mniejszych nowości w popularnych trybach rozrywki.

W niniejszym poradniku przybliżymy wspomnianym tryb fabularny oraz wprowadzimy w świat treningów, czyli mini-gier. Wesprzemy także radami i przydatnymi listami w Fifa Ultimate Team i pokażemy jak wykonywać najlepsze triki i cieszynki po zdobyciu gola. Znajdą się tutaj najlepsze porady związane ze wszystkim, co związane z wirtualną karierą piłkarską.

Miłej zabawy!


Opis przejścia kampanii

W tej sekcji poradnika przybliżymy ci cały tryb "Drogi do sławy", w której wcielisz się w Aleksa Huntera. Ten młody chłopak stara się dostać do najlepszych klubów angielskiej ekstraklasy, a my w tym mu chętnie pomożemy. Tryb fabularny w Fifie to wielka nowość, dlatego postaramy się wprowadzić cię tu jak najlepiej.

[Wkrótce dalsze aktualizacje.]


Trening

Gry treningowe goszczą w serii FIFA już od kilku części. Z każdą kolejną jest ich coraz więcej i są coraz bardziej wymyślne. W tym miejscu poradnika chcemy przedstawić każdą możliwą mini-grę. Zawarliśmy tutaj niewielkie wskazówki, przyciski potrzebne do ukończenia każdego treningu, a także statystyki możliwe do rozwinięcia, jeśli będziesz grał w tryb "Kariery zawodnika".


FIFA 17 Ultimate Team, zestawienia i listy

Tryb Fifa Ultimate Team niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. W tym miejscu przedstawimy ci najlepsze rady związane z możliwymi rozgrywkami w tym trybie, a także przydatne listy najlepszych piłkarzy, które z pewnością ułatwią ci poszukiwania kart na rynku transferowym. Niestety, nie możemy zagwarantować niskich cen, gdyż ten rynek kreują tylko i wyłącznie gracze.

[Wkrótce aktualizacja.]


Taktyka, sztuczki, tajniki i sekrety

W tej sekcji poradnika przedstawimy przeróżne zagadnienia związane bezpośrednio z rozgrywką. Poruszymy tu kwestie taktyczne, transferowe, wprowadzimy w tajniki nowych sposobów wykonywania stałych fragmentów gry i wiele innych. Pokażemy ci także jak zrobić wszystkie możliwe sztuczki techniczne oraz przedstawimy tak zwane cieszynki. Są to sposoby okazywania radości po strzelonej bramce - idealny sposób na rozwścieczenie gracza, z którym będziemy się ścierać w trybach rozgrywki wieloosobowej.

[Wkrótce aktualizacja.]


Porady na początek

- Każdy zapewne preferuje grać swoją ulubioną drużyną czy piłkarzami. My zachęcamy cię do eksperymentów, gdyż często może okazać się, że lepsze wyniki będziesz osiągać drużynami bliżej ci nieznanymi. Eksperymentuj zatem z ligami, piłkarzami i wyciągaj wnioski z każdego spotkania - obserwując innych, czy nawet sztuczną inteligencję, wiele się można nauczyć.

- Choć najnowsza Fifa oferuje bardzo szybką rozgrywkę, największe sukcesy odniesiesz tu wbrew pozorom nie błyskawicznymi kontrami, ale mądrym rozgrywaniem i przemyślanym budowaniem akcji. Idealnie odnajdą się tutaj fani tiki-taki i dużego posiadania piłki. Nie ignoruj jednak możliwości wyprowadzania szybkich kontr - one również potrafią być zabójczo skuteczne.

- Inwestuj w młodych, ale dobrze zapowiadających się piłkarzy. Nieważne czy rozgrywasz karierę czy bawisz się w trybach FUT. Młodzi zawodnicy to gwarancja rozwijania statystyk przez wiele długich lat, a jeśli już na początku stanowią dobrą bazę, mogą zwiększyć wartość, dzięki czemu możesz jeszcze na nich nieźle zarobić.

- Wślizgi były przez wielu graczy ulubioną metodą na powstrzymanie rywala z piłką. W tegorocznej Fifie stawiaj raczej na klasyczne odbiory. Wślizgi nie są już tak efektywne, mają dużo mniejszy zasięg, a trafienie w piłkę jest często szalenie trudne. Często kończy się zatem odgwizdaniem faulu i potencjalnymi nieprzyjemnościami dla nas - ukaraniem kartką lub strzeleniem bramki przez przeciwnika z wolnego lub karnego.

- W zasadniczy sposób zmienił się system obliczania strzałów. W tym roku jest dużo trudniej o celny strzał z daleka wprost pod poprzeczkę czy obok słupka. Tym bardziej zachęcamy do dłuższego budowania akcji, mającej swój finał w polu karnym rywala. Co oczywiście nie oznacza, że zupełnie odradzamy strzelanie z dystansu.

- Kontroluj kondycję swoich piłkarzy. Nawet jeśli masz w drużynie najlepszego zawodnika na świecie, sprawdź czy przypadkiem nie ma już dość po długich sprintach czy notorycznych próbach strzałów. Jeśli jego pasek kondycji znajduje się na wykończeniu, lepiej postawić na jak najszybszą zmianę. Pamiętaj, że podczas każdego meczu masz ich do dyspozycji zaledwie trzy.

Komentarze