Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 Ultimate Team - perfekcyjne zgranie, najlepsze wskazówki

Jak uzyskać najlepsze połączenia między zawodnikami oraz osiągnąć perfekcyjne zgranie.

Każdy, kto miał przyjemność rozgrywania trybów Fifa Ultimate Team w poprzednich odsłonach serii, wie, jak bardzo ważny jest aspekt zgrania. Jeśli jednak FIFA 17 jest pierwszą częścią cyklu lub po prostu nigdy wcześniej nie sprawdzałeś FUT, przybliżymy ci o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Zgranie to takie ustawienie piłkarzy, aby perfekcyjnie się ze sobą dogadywali na boisku. Jest to bardzo ważny aspekt trybu FIFA 17 Ultimate Team, gdyż dzięki wysokiemu zgraniu piłki pomiędzy zawodnikami będą posyłane szybciej i dokładnie, a odbiory ich sprawią mniejsze problemy. Tak samo zresztą jak rozpędzanie się z piłką zaraz po jej przyjęciu.

Słabe zgranie poskutkuje wolniejszym tempem rozgrywanych akcji, łatwiejszymi stratami futbolówki, niecelnymi podaniami i takimi samymi strzałami. Warto więc zadbać o ten aspekt, który towarzyszyć ci będzie od początku do końca przygody z FUT.


Od czego zależy dobre zgranie?

Bezpośrednio na zgranie wpływa prawidłowe umiejscowienie piłkarzy na boisku, zgodnie z formacją, którą wybrałeś jako najlepszą do twojego stylu. Krótko mówiąc, napastnik powinien być na pozycji napastnika, a środkowy obrońca na środku obrony. Wydaje się to oczywiście logiczne, ale są pewne odstępstwa od normy.

Niektóre z pozycji bowiem można naginać i tak prawego skrzydłowego możemy umieścić na prawej pomocy, to samo oczywiście po drugiej stronie boiska. Środkowy pomocnik ofensywny nieźle odnajdzie się jako "zwykły" środkowy pomocnik lub środkowy napastnik. W ostateczności możemy także zamieniać pozycje bocznych obrońców z bocznymi pomocnikami.

Takie roszady oczywiście obniżają poziom zgrania drużyny, ale w ostateczności możemy stosować takie rozwiązanie. Unikaj za to skrajnych zmian, czyli na przykład umieszczania obrońcy w ataku lub odwrotnie. Takie decyzje spowodują diametralny spadek poziomu zgrania.

Słaby skład i słabe zgranie = słabe wyniki.

Zwróć uwagę na powyższy obrazek. Umieściliśmy tam środkowego pomocnika ofensywnego na pozycji cofniętego środkowego napastnika. Jego pozycja pod kartą zawodnika jest oznaczona kolorem pomarańczowym. Oznacza to, że piłkarz może tam grać w ostateczności. Za to na pewno będzie doskonale dogadywał się z kolegą z przodu.


Połączenia na pozycji i znaczenie kolorów

Kolejnym aspektem bardzo wpływającym na zgranie zespołu, jest dogadywanie się pomiędzy piłkarzami. Ustalając formację na murawie będziesz obserwował zmieniającą się ilość połączeń pomiędzy danymi pozycjami. Każde połączenie może mieć jeden z trzech kolorów:

  • Czerwony - brak zgrania
  • Pomarańczowy - niezłe zgranie
  • Zielony - perfekcyjne zgranie

Co wpływa na kolor połączeń? Najlepiej punktowani będą zawodnicy, którzy reprezentują barwy tego samego klubu i pochodzą z tego samego kraju. Mocne połączenia gwarantuje także granie w tym samym klubie. Podobnie zresztą rozgrywanie meczów w tej samej lidze, ale wówczas obaj piłkarze muszą być tej samej narodowości, tak jak ma to miejsce na powyższym przykładzie dwóch napastników.

Najsłabiej punktowane, ale mające wciąż wpływ na ocenę, są połączenia oparte tylko na tej samej narodowości lub braniu udziału w tych samych rozgrywkach ligowych. Na tej podstawie szybko zauważysz, że ustawianie piłkarzy w trybacj FUT to sztuka kompromisu, przynajmniej na początku, gdy nie będziemy mieli zbyt dużo funduszy na rozwój.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Sprawdź nasze listy najlepszych piłkarzy, aby ułatwić sobie pracę nad budowaniem idealnego zgrania:

- FIFA 17 - najlepsi piłkarze: napastnicy, pomocnicy, bramkarze, obrońcy i skrzydłowi

- FIFA 17 - najlepsi piłkarze ligi angielskiej

- FIFA 17 - najlepsi piłkarze ligi hiszpańskiej

- FIFA 17 - najlepsi piłkarze ligi niemieckiej

- FIFA 17 - młode talenty i potencjał piłkarzy

- FIFA 17 Ultimate Team - jak zarabiać monety


Zgranie a formacja i karta menedżera

Bardzo istotne jest także eksperymentowanie z formacjami, w których grać będzie nasz zespół. Zmieniając je poprzez przyciśnięcie LT/L2 będziesz miał wpływ na ilość i rodzaje połączeń pomiędzy piłkarzami w wybranym składzie. Zmieniaj formację i obserwuj ocenę zgrania w prawym górnym rogu ekranu.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem mającym wpływ na zgranie zespołu, jest karta menadżera. Jeśli w składzie mamy w większości zawodników jednej narodowości, warto zainwestować w menadżera z tego samego kraju. Podobnie odbywa się to na przykładzie klubów z jednej ligi. Wówczas musisz znaleźć menadżera obracającego się w tym samym systemie rozgrywek, co większość piłkarzy ze składu.

Komentarze