Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 Ultimate Team - jak zarabiać monety

Najlepsze metody zarabiania monet, by rozbudować zespół.

Tryby Fifa Ultimate Team rządzą się swoimi prawami, często bardzo twardymi i bezlitosnymi, bo związanymi z pieniędzmi, głównie wirtualnymi monetami. Jak w przypadku dużej części dzisiejszych gier wideo, także tutaj możemy zyskać przewagę dzięki mikrotransakcjom (możemy zakupić monety za prawdziwe pieniądze). Również bez nich możemy dorobić się na tyle, aby było nas stać na najlepszych piłkarzy.


Podatek w FIFA 17

Niektórzy uważają, że obecność podatku od sprzedaży karty w FIFA Ultimate Team to jawna niesprawiedliwość. Powiedzmy sobie jednak szczerze - na podatku nie zarabia nikt z EA Sports, służy on do czegoś zupełnie innego. Chodzi o wymuszenie na graczach bardziej przemyślanych transakcji i regulowania rynku.

Nie bez powodu piszemy o tym na samym początku, gdyż później bardzo łatwo o tym zapomnieć. Istnienie podatku na początku nie powinno robić na tobie specjalnego wrażenia - operował będziesz małymi kwotami z brązowych kart. Jeśli się jednak już wzbogacisz, coraz większe kwoty będą odciągane od twoich sprzedaży.

Pamiętaj zatem, że jeśli kupisz jakąś kartę za - przykładowo - 10.000 monet, a sprzedasz za 10.500, nie będziesz do przodu o pół tysiąca. Stracisz za to 25 monet, gdyż podatek w Ultimate Team wynosi 5%. Pamiętaj o tym przy każdej transakcji.


Rozgrywanie meczy a zarabianie monet

Handlowanie kartami to nie wszystko, jeśli chodzi o zarabianie monet. Przede wszystkim rozgrywaj możliwie jak najwięcej spotkań, gdyż to mecze są podstawowym źródłem twoich przychodów. Oczywiście najlepsi gracze będą zarabiać głównie na wygrywaniu turniejów, ale dla tych, którym idzie nieco gorzej, jest jeszcze nieco nadziei.

Jakakolwiek, nawet najbardziej dotkliwa porażka nie sprawi, że wyjdziesz na meczu stratny. Za każdym razem otrzymasz jakąś kwotę, ale nawet jeśli idzie ci gorzej, staraj się grać czysto, nie zbierać kartek i wykonywać strzały. Każdy z tych aspektów jest brany pod uwagę w twojej ogólnej ocenie na koniec meczu i ma wpływ na ilość monet, które otrzymasz.

Bierz zatem udział w sezonach i mistrzostwach i staraj się o jak najlepsze wyniki. Zwycięstwo jest zawsze lepiej premiowane, jeśli nie dopuścimy do utraty bramki, a sami strzelimy sporą ilość goli. Oczywiście, czasami jest to zadanie trudne, ale bez praktyki, zwłaszcza w sieci, nie osiągniesz przyzwoitego poziomu.

Wygrana w turniejach przynosi również inne nagrody, na przykład złote paczki podarunkowe. Ich zawartość możesz później z powodzeniem sprzedać i cieszyć się relatywnie łatwym pieniądzem.


Mit brązowej paczki

Być może zetknąłeś się wcześniej z metodą brązowej paczki. Głosi ona, że opłaca się kupić najtańszą, brązową paczkę, gdyż sprzedanie jej całej zawartości może przynieść kilkukrotny zysk. Teoretycznie jest to możliwe, ale tylko w przypadku, gdy trafimy na naprawdę użyteczne karty treningu, kondycji czy menadżera.

Kupno paczek jakiegokolwiek koloru to jednak ruletka - zazwyczaj trafiamy tam na słabszych piłkarzy i karty nie cieszące się zbyt dużym zainteresowaniem na giełdzie. Przytoczyć tu trzeba choćby herby i koszulki mało popularnych klubów.


Jakich piłkarzy kupować?

Na początku warto inwestować w młode talenty o dużym potencjale. Są to piłkarze solidni, relatywnie tani i bardzo często zwiększający szybko swoją wartość. Jak w przypadku kupna jakiejkolwiek karty, tak i tutaj porównuj zawsze dostępne oferty na rynku. Bardzo łatwo jest przepłacić podczas kierowania się emocjami. Uzbrój się także w cierpliwość i staraj się kupować karty licytując, niż decydując się na natychmiastowe kupno.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także:

- FIFA 17 Ultimate Team - perfekcyjne zgranie, najlepsze wskazówki

- FIFA 17 Ultimate Team - wszystkie rodzaje kart

- FIFA 17 Ultimate Team - kontrakty, kondycja, leczenie, wypożyczenia


Każdy lubi grać dobrymi zawodnikami, a ci - jak wiadomo - grają w najlepszych ligach świata. Czasami łatwo jest sprzedać kartę tylko dlatego, że ktoś potrzebuje piłkarza o konkretnej narodowości czy danej ligi do zwiększenia zgrania zespołu. W ten sposób można łatwo pozbyć się kart zawodników teoretycznie słabych, ale pochodzących z wartościowych państw czy klubów.

Najwyżej cenione są mocne ligi europejskie, czyli hiszpańska, angielska, niemiecka, włoska czy francuska. Do przyzwoitych należą także portugalska i rosyjska. Jeśli chodzi o pozostałą część świata, sporą popularnością cieszą się rozgrywki argentyńskie i brazylijskie, a coraz większe uznanie zdobywa też liga amerykańska.

Komentarze