Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 17 Ultimate Team - wszystkie rodzaje kart

Co możesz kupić na rynku transferowym?

Tryby Ultimate Team w serii Fifa cieszą się wysokim uznaniem. Perfekcyjnie łączą symulator piłki nożnej z grą karcianą. Karty w zasadzie dotyczą wszystkiego, nie tylko samych piłkarzy, ale kontraktów, kondycji, zmiany pozycji, treningów i wiele, wiele innych. Poniżej przedstawiamy wszystkie rodzaje kart, z którymi będziesz miał do czynienia w trakcie rozgrywek FUT.

Jeśli chcesz rozpocząć zabawę w FIFA 17 Ultimate Team, wybierz stosowną opcję na głównym menu gry, aby przejść do zakładek FUT. Jeśli chcesz zapoznać się z rynkiem transferowym, przejdź do zakładki "Transfery" i wybierz opcję "Rynek transferowy". Twoim oczom powinien ukazać się poniższy obrazek.

Jest to wyszukiwarka kart, w której odnajdziesz wszystkie elementy wymienione na początku tej strony. Zauważ, że okno wyszukiwarki podzielone jest na cztery zakładki: piłkarze, jednorazowe, karty klubowe i pracownicy.


Karty zawodników

Okno wyszukiwania kart zawodników.

To pierwszy i podstawowy widok okna wyszukiwarki. Jeśli ułożysz sobie skład, z którego będziesz naprawdę zadowolony pod względem zgrania i jakości, będziesz spędzać tu - wbrew pozorom - najmniej czasu. Ważniejsze wówczas okażą się karty kontraktów i kondycji, ale o tym później. Na początku skupmy się kartach piłkarzy.

1. Jeśli chcesz znaleźć konkretnego piłkarza i znasz jego nazwisko lub imię, możesz spróbować wpisać go w tym oknie.

2. Tutaj określasz poziom piłkarza, czyli jego kolor karty - brązowy, srebrny, złoty lub specjalny. Kolory kart są istotne, gdy chcesz ułożyć skład na konkretnym poziomie. Istnieją mistrzostwa FUT, które wymagają posiadania składu na przykład w pełni brązowego.

3. Określ pozycję piłkarza na boisku. Możesz to zrobić w sposób ogólny, wybierając bramkarza, obrońcę, pomocnika lub napastnika. Jeśli jednak potrzebujesz konkretnych wyników, dobierz stronę zawodnika i dokładną pozycję.

4. Jeśli jakiś zawodnik reprezentuje dany styl dla jego pozycji, możesz to tutaj określić. Większość piłkarzy na początku mają styl podstawowy, jeśli jednak sprzedający użył na nim karty zmiany stylu, możesz zawęzić w ten sposób wyniki. Karty stylu podbijają konkretne statystyki zawodnika.

5. Tutaj możesz określić minimalną i maksymalną cenę, którą możesz uiścić przy transakcji za pomocą licytacji, a także przy natychmiastowym kupnie.

6. Określ narodowość piłkarza - będzie miała bezpośredni wpływ na zgranie pomiędzy piłkarzami.

7. Wybierz ligę, w której domyślnie ma występować poszukiwany gracz.

8. Jeśli wybrałeś ligę, a poszukujesz zawodnika z konkretnego zespołu, tutaj znajdziesz miejsce wyboru klubu, po ówczesnym wybraniu ligi (patrz: punkt 7).

Jeśli znajdziesz już wymarzoną kartę piłkarza, naciśnij przycisk X/□, aby porównać ceny wszystkich innych kart tego zawodnika. Domyślnie są posortowane według czasu kończącej się aukcji. Warto studiować te wyniki, aby niepotrzebnie nie przepłacić za poszukiwaną kartę.


Karty jednorazowe

Jest to druga zakładka wyszukiwarki kart. Możesz tu znaleźć karty treningów zawodnika, które podwyższą konkretne statystki piłkarza. Dotyczy to także treningu bramkarskiego, na który twórcy gry przeznaczyli odrębną kartę.

Ponadto znajdziesz tu karty zmiany pozycji. Nie dotyczą one jednak zmian diametralnych, czyli na przykład nie da się z bramkarza zrobić napastnika. Ale z bocznego obrońcy już tak - używając na nim najpierw karty zmiany na skrzydłowego, potem na środkowego pomocnika ofensywnego, a na końcu właśnie na napastnika. Takie metody jednak są zazwyczaj pozbawione sensu. Lepiej od razu zainwestować w kartę zawodnika danej pozycji.

W kartach jednorazowych znajdziesz także style gry, nastawiające danego piłkarza na konkretne zachowania na boisku. Trafisz tutaj także na karty przedłużenia kontraktów, poprawienia kondycji, leczenia urazów czy zmiany domyślnej ligi głównego menadżera.


Spis treści: FIFA 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także:

- FIFA 17 Ultimate Team - kontrakty, kondycja, leczenie, wypożyczenia

- FIFA 17 Ultimate Team - perfekcyjne zgranie, najlepsze wskazówki

- FIFA 17 Ultimate Team - jak zarabiać monety


Karty klubowe

Te karty służą do personalizacji twojego składu. Możesz tutaj pozyskać herby i stroje, a nawet stadiony, na których będziesz rozgrywał spotkania u siebie. Ostatnim rodzajem karty klubowej są piłki. Wszystkie karty są mało przydatne z punktu widzenia ekonomicznego, dlatego jeśli wygrasz jakąś paczkę z wartościową kartą tego typu, sugerujemy momentalne wystawienie jej na sprzedaż.


Karty pracowników

Na ostatniej zakładce wyszukiwarki kart odnajdziesz menadżerów, pierwszych trenerów, szkoleniowców bramkarzy, a także trenerów kondycyjnych i fizjoterapeutów. W zdecydowanej większości są to karty, które będą miały bezpośredni wpływ na kondycję zawodników i ich skłonności do nabywania urazów.

Komentarze