Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Ziemia Izila

Jak znaleźć Batari i ją zabić.

Udaj się na południowy-wschód, gdzie czeka cię druga z dwóch dostępnych walk finałowych. Chociaż zadanie jest dość długie, tak samo jak w przypadku walki z Ullem, jest nieco łatwiejsze. Mimo wszystko, przed rozpoczęciem misji uzupełnij zapasy drewna, łupków, roślin i mięsa, na pewno się przydadzą.

W okolicy musisz znaleźć młodego mamuta i dosiąść go, gdyż w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł nawet zacząć zadania. Dosiadając mamuta udaj się do ikony rozpoczęcia zadania i wykonaj szarżę na prowizoryczną bramę obozu. Nie zsiadaj ze zwierzęcia i cały czas stopniowo poruszaj się do przodu, tratując napotkanych nieprzyjaciół.

Gdy dotrzesz do niewielkiego obozowiska, uratuj jednego z Łińdźa przetrzymywanych w klatce. Zniszcz wejście i rozwiąż jego ręce. Twoje kolejne przystanki będą do siebie dość podobne, chodzi o uratowanie następnych Łindźa z mniejszych lub większych obozów. Musisz pamiętać o nie porzucaniu mamuta, co jest bardzo ważne na tym etapie misji. Ułatwisz sobie diametralnie walkę z napotkanymi nieprzyjaciółmi.

Uwięzieni Łindźa przetrzymywani są głównie w prowizorycznych klatkach.

Uwalniając kolejnych Łindźa w końcu otrzymasz komunikat, aby wyzwolić kolejnych spod ołtarza Suhli. Udaj się zatem w kierunku żółtych znaczników i rozbijaj wejścia do klatek, a następnie tych na placu ćwiczeń, oddalonego o kilkaset metrów. Spotkasz tam dość sporą grupę przeciwników, dlatego zajmij się ich neutralizacją w pierwszej kolejności, a dopiero potem uwolnij swoich ludzi.

Teraz udaj się do świątyni Batari, przedzierając się stopniowo przez bagna na mamucie. Jeśli straciłeś pierwszego zwierzaka, rozejrzyj się po okolicy za następnym, nie jest wykluczone, że szybko go zauważysz. Przejedź pomiędzy dwoma podświetlonymi obeliskami, aby znaleźć się w miejscu ostatecznej walki.

Dotrzesz do umocnień świątyni, gdzie najpierw pozbądź się strażników, a następnie przetnij liny widoczne na poniższym obrazku. Podtrzymują one obelisk i bez ich zniszczenia nie będziesz miał możliwości ruszenia dalej. Możesz to zrobić dowolną bronią lub podpaleniem liny.

Przetnij linę, aby ruszyć zadanie do przodu.

Po zabiciu wszystkich strażników Izila ruszaj naprzód, aż dotrzesz do właściwej części świątyni. Po raz kolejny przebijaj się przez następne porcje nieprzyjaciół, aż przejdziesz na drugą stronę jaskini, gdzie spotka cię Batari.

Jak zabić Batari?

Na początku skup się na zniszczeniu czterech "pomników" znajdujących się na ołtarzu. Przedstawiliśmy je na poniższym obrazku, z perspektywy sowy. Sama Batari nie jest aż tak odpornym przeciwnikiem, jak choćby Ull, ale cały czas będzie wzywała posiłki, które musisz zneutralizować przed dalszą walką z kobietą.

Posągi zniszczysz dowolną bronią.

Najskuteczniejszym zestawem broni przeciwko Batari będzie pszczela bomba, a następnie rzucanie wszystkimi możliwymi przedmiotami, które akurat posiadasz w sakwie i które możesz wyprodukować na nowo, korzystając z zasobów. Nie podpalaj broni, gdyż Batari jest odporna na ogień, zatem szkoda marnować zasoby i tracić czas.

Pasek zdrowia Batari znajdziesz, klasycznie już, w górnej części ekranu. Staraj się rzucać w nią maczugami i włóczniami, a także strzelać z łuku, jednocześnie unikając jej ataków. Od czasu do czasu kobieta zbiegnie też z ołtarza, wówczas wystarczy bawić się z nią w ganianego, okazjonalnie atakując ją kilka razy, w miarę możliwości.

Gdy pokonasz Batari, obejrzysz krótką scenkę przerywnikową, a następnie misja dobiegnie końca. Czeka cię jeszcze kilka pożegnań z kluczowymi mieszkańcami wioski, ale drugą z głównych i finałowych misji masz już na szczęście za sobą. Gratulujemy!

Następnie: Far Cry Primal - Zadania wioski: Totem ducha

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze