Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Do czego przydaje się oswojona sowa?

Jak przywołać sowę i w czym może pomóc podczas rozgrywki.

Sowa to jedyne zwierzę, które jakoby otrzymuje się z automatu. Dzieje się to dokładnie po ukończeniu misji Wizja bestii dla szamana Tensaja. Od teraz twoim towarzyszem w charakterze zwiadowcy będzie sowa, którą aktywujesz za pomocą przyciśnięcia D-pad ↑ na padzie.

Po aktywacji przejmiesz stery nad ptakiem, którym możesz pikować poniżej poziomu drzew, ale największą efektywność osiągniesz latając nad nimi. Sowa służy głównie do rozeznania w terenie i możesz jej użyć w większości momentów w grze. Wyjątkiem jest choćby przebywanie w jaskiniach, z wiadomych przyczyn.

Przykład połączenia użycia sowy i trybu wzroku łowcy.

Rozwijaj umiejętności Władcy Zwierząt w grupie szamana Tensaja, a będziesz mógł także atakować przeciwników, chociaż tylko pojedynczych i początkowo dość słabych. Inwestycja punktów umiejętności przyniesie ci jednak możliwość pozbawiania życia także mocniejszych wrogów. Zrobisz to przy użyciu przycisku R2 / RT na padzie.

Jest jednak pewien haczyk, po zaatakowaniu przeciwnika za pomocą sowy, jej kolejne wykorzystanie będzie mogło mieć miejsce dopiero po kilkudziesięciu sekundach. Czas ten możesz znacznie skrócić, rozwijając odpowiednie umiejętności. Warto w nie inwestować, gdyż sowa jest znakomitym pomocnikiem nie tylko w rozeznaniu, ale i właśnie w walce.

Sową możesz także oznaczać nieprzyjaciół, tak jak po rozwinięciu umiejętności Takkara i przybliżeniu celowania. Ułatwia to późniejsze ataki już z ziemi, głównym bohaterem, dzięki czemu wiemy dokładnie, gdzie i kogo się spodziewać. Nawet wtedy, jeśli dany przeciwnik znajduje się za jakimś obiektem i teoretycznie nie powinien być widoczny.

Sowa może być przydatna także pod względem obserwowania innych istotnych elementów. Może bowiem wykorzystywać nią tryb wzroku łowcy, o którym pisaliśmy tutaj. Używaj tego aspektu w tropieniu, odnajdywaniu obiektów, roślin i właściwie wszystkiego, co ci tylko przyjdzie do głowy. Far Cry Primal to gra, która premiuje indywidualne podejście do wszelakich zadań i eksploracji.

Ograniczenia w dużej mierze powstają tu tylko w twojej głowie i nie tylko wykorzystywanie broni czy różnego typu "bomb" pozostawia dowolność działania. Im więcej czasu będziesz spędzać na używaniu sowy, wzroku łowcy czy poskromionych zwierząt, tym więcej odkryjesz pomysłów na rozgrywkę. Próbuj różnych wariantów działań!

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Wprowadzenie; Droga do Oros

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze