Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż w USA w lutym: na czele Far Cry Primal i PS4

Street Fighter 5 siódmy.

Firma badawcza NPD podała wyniki sprzedaży nowych gier pudełkowych w Stanach Zjednoczonych, podsumowując luty tego roku. Na pierwszym miejscu znalazł się Far Cry Primal.

Co interesujące, jeśli wziąć pod uwagę identyczną liczbę dni w sprzedaży, to najnowsza odsłona serii sprzedała się w USA lepiej, niż Far Cry 4 - wynika z raportu.

Na dalszych miejscach podium stali bywalcy: Call of Duty: Black Ops 3 oraz Grand Theft Auto 5. Pewnym zaskoczeniem może być niska pozycja bijatyki Street Fighter 5, dopiero na siódmej lokacie.

Duże zainteresowanie konsolami 3DS potwierdza wysoka pozycja Fire Emblem Fates: Birthright. Gra byłaby jeszcze wyżej, ale ukazała się w trzech edycjach: Birthright, Conquest oraz zbiorczej. Gdyby podliczyć je wszystkie, Fire Emblem Fates zajęłoby trzecie miejsce, potrajając wynik poprzedniej odsłony serii - dodaje NPD.

W porównaniu z lutym ubiegłego roku sprzedaż sprzętu spadła o 23 procent, w tym aż o 58 proc. w dziale sprzętu przenośnego. Nie jest to jednak wielkim zaskoczeniem, ponieważ w tym miesiącu w 2015 roku debiutowało Nintendo New 3DS.

Wśród konsol obecnej generacji ponownie większym zainteresowaniem cieszyło się PlayStation 4, które razem z Xbox One i Wii U odpowiadało już za 86 procent sprzedaży sprzętu.

Najpopularniejsze pudełkowe gry w lutym w Stanach Zjednoczonych:

  1. Far Cry Primal (PS4, Xbox One)
  2. Call of Duty: Black Ops 3 (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  3. Grand Theft Auto 5 (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  4. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm (PS4, Xbox One)
  5. NBA 2K16 (PS4, Xbox One, X360, PS3)
  6. LEGO Marvel Avengers (X360, Xbox One, PS4, Wii U, PS3, 3DS, PS Vita)
  7. Street Fighter 5 (PS4)
  8. Minecraft (X360, Xbox One, PS4, PS3)
  9. Fire Emblem Fates: Birthright (3DS)
  10. Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze