Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja jaskini

Jak wydostać się z jaskiń.

W całej krainie Oros istnieje kilka jaskini, które cieszą się złą sławą wśród wszystkich Łińdźa. Wokół nich powstało dużo legend i mrożących krew w żyłach historii. Aby ukończyć taką misję, udaj się do ikony groty wpisanej w pomarańczowe koło. Poszukaj wejścia do danej jaskini, aby gra przeniosła cię do danej lokacji.

Większość z misji tego typu wymaga posiadania szponu do wspinaczki, który zdobywasz w jednej z pierwszych głównych misji. Twoim zadaniem jest wydostanie się z jaskini, co czasami wymaga dużej spostrzegawczości. Do zdobycia są za to spore ilości punktów doświadczenia, a także zasoby.

Jeśli wcześniej miałeś okazję wykonywać jakiekolwiek misje w jaskiniach, na przykład w wątku głównym, wiesz na pewno, czego się spodziewać: pnączy do wspinania, punktów zaczepienia do wspinaczki, zwierząt, a także - w tym przypadku - sporej ilości nieprzyjaciół. W większości wrogowie są tak rozmieszczeni, że nie jest trudne pozbywanie się ich po cichu.

Trudnością mogą okazać się za to brak minimapy, przez co błądzenie po sektorach może okazać się szybko doświadczalne, a także zablokowane przejścia w skałach, skonstruowane z przylegających do siebie kamieni. Można je zniszczyć za pomocą choćby maczugi czy włóczni.

Rodzaje zablokowanych przejść w jaskiniach.

W trybie wzroku łowcy takie przejście jest podświetlone na żółto, ale bez korzystania z niego również jest zauważalne. Charakteryzują je niewielkie rozmiary, a także delikatnie jaśniejszy odcień od pozostałych skał. Niektóre przejścia będą też zasłonięte przez różnego typu pnącza i korzenie, które należy w dowolny sposób podpalić.

Stopniowo przemierzając kolejne komnaty, likwidując przeciwników i zagrożenia ze strony zwierząt (także tych pływających!), wspinając się na wyższe poziomy, wypatruj pomarańczowego znacznika. Pojawia się on po dojściu do kluczowego miejsca danego obszaru i wskazuje kierunek ucieczki. Może się zmieniać kilkukrotnie podczas całej misji. W końcu, gdy wyjdziesz z jaskini, misja dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Starcie plemion: Mord

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze