Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Polowanie: Krwawy Pazur, Krwawy Cios, Czerwone Śniegi, Wielka Szrama

Jak poskromić najpotężniejsze zwierzęta w Oros.

Niedługo po rozpoczęciu głównej kampanii w Primal, na twojej mapie pojawią się cztery pomarańczowe ikony z wizerunkami legendarnych zwierząt - tygrysa, mamuta, wilka i niedźwiedzia. Wszystkie z nich, oprócz mamuta, da się poskromić i wykorzystywać w późniejszych etapach gry.

Tygrys Krwawy Pazur umożliwia jazdę wierzchem i jest znakomity w walce, wilk Czerwony Śnieg szybko zauważa przeciwników, tropi i jest umiarkowany w starciach bezpośrednich, niedźwiedź Wielka Szrama skutecznie odciąga uwagę wrogów, jest powolny, ale niesamowicie wytrzymały i dysponuje mocnym ciosem, zaś misja mamuta Krwawego Ciosa kończy się uśmierceniem zwierzaka. Na mamucie można jednak jeździć i walczyć nim po ówczesnym rozwinięciu danej umiejętności.

Wszystkie misje poskramiania legendarnych gatunków mają mniej więcej tę samą formułę. Najpierw musimy porozmawiać z Łindzia, który zna szczegóły odnośnie bytowania zwierzęcia. Potem udajemy się do kolejnych znaczników wyświetlanych w grze i na minimapie, używając do tego wzroku łowcy. Dzięki niemu tropimy zwierzę po jego śladach i natykamy się na pozostawione przez nie szczegóły, na przykład rozszarpane zwłoki.

Używaj wzroku łowcy, aby docierać do śladów pozostawionych przez zwierzę.

Dopiero po zbadaniu śladów możesz wędrować dalej i tropić dane zwierzę. Nawet, gdy już je zauważysz, nie oznacza od razu, że za chwilę walka dojdzie do skutku. Legendarne zwierzęta są ostrożne i bardzo inteligentne, toteż zwróć uwagę na minimapie, gdzie zaznaczone są miejsca do wykonania pułapek.

Zrobisz je przy użyciu zasobów drewna i kamieni. W przypadku bezpośredniej walki, gdy zauważysz, że nie masz już szans, staraj się biec w kierunku wcześniej ustawionych pułapek. Przy odrobinie szczęścia zwierzę wpadnie w sidła i przez kilka sekund będzie unieruchomione, a ty możesz zadać mu kilka ciosów.

W przypadku niepowodzenia i zgonu, nic złego się nie dzieje. Każdy zwierz ma pasek życia wyświetlony na górze ekranu i kolejne podejście do walki nie resetuje go. To znaczy, że jeśli pozbawisz zwierzęcia połowy życia, wystarczy przygotować się do walki raz jeszcze, udać się w te same miejsce i zabrać zwierzęciu drugą połowę energii.

Nie spodziewaj się jednak prostej walki. Legendarne gatunki często wspomagane są przez inne osobniki, głównie w przypadku wilków. Czerwone Śniegi są zresztą ujęte w liczbie mnogiej, gdyż musisz zneutralizować aż trzech przywódców watah. Jednak w przypadku niedźwiedzia, mamuta i tygrysa szablozębnego to już tylko pojedyncze sztuki.

Podczas walki dojdzie niejednokrotnie do takiej fazy, że przestraszone zwierzę zacznie uciekać, a ty będziesz musiał przenieść się do kolejnego obszaru jego żerowania. Jednak dopóki zwierzę jest w zasięgu twojego wzroku, używaj wszelkich środków, aby je osłabić - łuku, rzucanych włóczni czy różnego rodzaju bomb.

Tutaj rozpoczniesz cztery misje polowania na legendarne gatunki zwierząt.

Powyżej znajdziesz mapę z oznaczeniami miejsc, w których rozpoczniesz zadanie polowania na rzadkie gatunki. Wystarczy, że podejdziesz we wskazane miejsce, a gra zacznie wyświetlać ci kolejne wskazówki, jak postępować w danym przypadku. Oto zwierzęta możliwe do poskromienia lub zabicia:

  1. Tygrys szablozębny Krwawy Pazur
  2. Mamut Krwawy Cios
  3. Wilk Czerwony Śnieg
  4. Niedźwiedź Wielka Szrama

Choć misje te są dość trudne, zwłaszcza na początku zabawy, warto zabrać się za nie jak najwcześniej, aby zdobyć możliwość używania najpotężniejszych gatunków. Ułatwi ci to znacznie wykonywanie wszystkich zadań, zarówno głównych jak i pobocznych.

Następnie: Far Cry Primal - Mapa: Ręka Daiszy

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze