Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Ziemia Udam

Jak dostać się do Ulla i pokonać go.

Czas ponownie udać się na północny-wschód, aby zmierzyć się z Ullem. Jest to bardzo długa i trudna misja, dlatego dobrze się przed nią przygotuj. Zbierz wszystkie materiały, z których wytwarza się broń i bomby, a także jedzenie do uleczania. Zatroszcz się także o odtrutkę, gdyż napotkasz na miejscu trujące opary i możesz być atakowany trującymi bombami.

Już na wejściu do jaskini użyj odtrutki, aby przebić się bez problemu przez żółto-zielone, trujące opary. Twoim głównym zadaniem na tę chwilę będzie przejście przez długie kaniony Udam. Aby ułatwić sobie rozgrywkę, dobrze mieć w tym momencie odzienie zimowe na drugim poziomie, dzięki czemu pasek zimna nawet nie będzie się pojawiał.

Już po krótkiej chwili zaczniesz napotykać przeciwników. Nie powinni cię zaskoczyć w żadnym stopniu, walka z nimi będzie wyglądać dokładnie tak samo, jak w poprzednich zadaniach podobnego typu. Używaj zatem zdolności sowy, chowaj się za przeszkodami i powoli ruszaj naprzód.

Jeśli dojdziesz do miejsca, gdzie dalsza podróż nie będzie możliwa, po prostu rozejrzyj się ku górze, aby znaleźć miejsca zaczepienia i wdrapać się na wyższy poziom. W końcu dotrzesz do obozu wypadowego Udam, o czym poinformuje cię żółty napis na ekranie. Od tej chwili rozgrywka może okazać się już nieco trudniejsza.

Używaj tu często wzroku łowcy, aby nie przegapić żadnego istotnego elementu i nie dać się zaskoczyć przez jakiegoś ukrytego przeciwnika. Na samym początku wspomnianego obozu spójrz w lewą stronę, gdzie zauważysz pnącza zwisające ze skały. Wdrap się po nich i kontynuuj podróż.

Wzrok łowcy jest tu przydatny jak nigdy.

Obozowisko, na które się natkniesz, może nie należy do największych, ale ma całkiem sporą obsadę, a jeśli boisz się wezwanych posiłków, zabijaj najpierw (po ówczesnym oznaczeniu) przeciwników z ikoną rogu nad głową, a także same rogi do wznoszenia alarmu. W końcu przebijesz się na mniej klaustrofobiczną przestrzeń, a twoim oczom ukaże się piękna dolina.

Idź w kierunku południowym, aż dotrzesz do nieco przerażającego obozowiska. Aby pchnąć zadanie do przodu, zabij wszystkich napotkanych nieprzyjaciół, a następnie podpal stos, aby przejąć miejsce. W przypadku wzniesienia alarmu wrogowie będą pojawiać się praktycznie z każdej strony, ale twoją przewagą w takiej sytuacji okaże się fakt, że jest tu cała masa zakamarków do schowania się, co znacznie ułatwi walkę.

Teraz zmierzaj w kierunku południowo-wschodnim. Przepłyń na drugą stronę zbiornika wodnego i wespnij się po pnączach na półkę skalną, skąd kontynuuj podróż do jaskini Ulla. Zanim tam dotrzesz, czeka cię jeszcze sporo walki z jego ludźmi, często bardzo wytrzymałymi. Bardzo ważne jest zatem, aby później zebrać wszystkie wyrzucone bronie czy wystrzelone strzały ze zwłok. Przydadzą się w ogromnych ilościach już za chwilę.

Po wejściu do jaskini cały czas się skradaj. Nie ma potrzeby wzniecać niepotrzebnego alarmu, staraj się więc o ciche eliminacje napotykanych wrogów. Możesz także strzelać do zwisających z góry sopli, jeśli pod nimi znajduje się przeciwnik. Nie jest to może najskuteczniejsze rozwiązanie, ale działa na większych i trudniejszych wrogów.

Nie strzelaj do sopli, jeśli pod nimi nie ma przeciwnika. Szkoda strzał.

Jak zabić Ulla?

Za chwilę dotrzesz do kilkupoziomowej jaskini, gdzie przebywa Ull. Co trzeba wiedzieć o tym przeciwniku, to fakt, że prawie cały czas będą mu pomagać przeciwnicy, często silni. Nie możesz ich ignorować, ale doskonałym pomysłem jest rzucanie w nich szalonymi bombami, dzięki czemu zaczną walczyć między sobą, a nawet atakować Ulla.

Możesz wspierać się także zwierzęciem, ale nie wysyłaj go na głównego przeciwnika - bardzo szybko pozbawi go życia, a ty będziesz musiał postarać się go ożywić. Staraj się unikać bezpośredniej walki z Ullem, jego uderzenia są potężne i zabierają mnóstwo energii. Na szczęście przeciwnik jest bardzo wolny, toteż możesz bez problemu uciec od niego w każdym momencie.

Cały czas trzymaj Ulla na dystans.

Nie jest także zbyt bystry, często będzie oglądał się w poszukiwaniu Takkara. Możesz próbować strącić na jego głowę sople, aby go ogłuszyć, choć nie jest to łatwe. Najpewniejszym rozwiązaniem jest wdrapanie się na wyższy poziom, następnie rzucenie w niego pszczelą pułapką.

Gdy pszczoły będą skutecznie zajmować się Ullem, podpalaj strzały i staraj się posyłać je prosto w głowę przeciwnika. Gdy ten odgoni się od owadów, możesz rzucić w niego swoimi maczugami. Pamiętaj miejsce, w którym to robiłeś, aby potem pozbierać przedmioty. Gdy wróg będzie już bardzo blisko ciebie, uciekaj i zajmij się jego pomocnikami.

Powtarzaj tę taktykę do skutku, czyli zabicia Ulla. Rzucając czymś - skuteczna jest także zapalona włócznia - lub strzelając, zawsze staraj się celować prosto w głowę, jest to kluczowe do względnie szybkiego zabicia nieprzyjaciela. Sama walka może jednak potrwać kilka, a nawet kilkanaście minut.

Gdy już jednak pozbawisz Ulla życia, obejrzysz interesujący przerywnik, po czym automatycznie zostaniesz przeniesiony do swojej wiosce, gdzie gratulacjom ze strony współplemieńców nie będzie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Ziemia Izila

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze