Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Jak poskromić zwierzę i wydawać mu polecenia?

Oswajanie zwierząt i współpraca z nimi.

Primal to ciekawy powiew świeżości, jeśli chodzi o serię Far Cry. Równie istotne co bronie, są tutaj zwierzęta, które możemy oswajać i korzystać z ich usług. Takie manewry musimy jednak rozpocząć od rozwinięcia konkretnych umiejętności, w tym przypadku Władcy Zwierząt. Zajmuje się tym szaman Tensaj. Więcej o umiejętnościach możesz przeczytać tutaj.

Pierwszym zwierzęciem, jakie poskromisz, będzie wilk - przywódca lokalnej watahy. Zrobisz to wykonując zadanie głównego wątku, pod tytułem Władca zwierząt. Misja ta opisywana jest przez nas w tym miejscu. Ukończenie zadania przybliży ci proces poskramiania, jednak postaramy się go opisać także tutaj.

Przede wszystkim musisz zadbać o rozwijanie umiejętności związane z poskramianiem. Do oswojenia zwierzęcia będziesz potrzebował przede wszystkim przynęty, którą znajdziesz i wytworzysz w menu kołowym broni. Uruchamiasz je poprzez przytrzymanie L1 / LB na padzie i wybranie pozycji po lewej na dole.

Gdy masz rozwiniętą dostatecznie umiejętność poskramiania danego gatunku, udaj się w miejsce jego żerowania. W zależności od danego gatunku zwierzęcia, możesz je spotkać w dzień lub w nocy. Gdy zauważysz zwierzaka, zacznij się skradać i podejdź do niego na kilkadziesiąt metrów. Nie pozwól na wykrycie, gdyż poskramianie będzie wtedy dużo trudniejsze.

Rzuć przynętą (naciśnij R1 / RB po ówczesnym wybraniu jej z menu kołowego) w okolicę przebywania przedstawiciela gatunku, a następnie czekaj na reakcję. Jeśli przynęta nie została rzucona dostatecznie blisko, gra poinformuję cię o tym, a ty będziesz mógł podnieść przedmiot bez ryzyka straty.

Jeśli jednak zwierzę zainteresuje się, poczekaj aż podejdzie do przynęty, a następnie zacznij skradać się w jego kierunku od strony pleców. W przeciwnym wypadku możesz zostać zauważony i zwierzyna spłoszy się lub zaatakuje. Z tego samego powodu nie możesz też wtedy używać zapalonych przedmiotów: maczugi, strzał czy włóczni.

Gdy podejdziesz do zainteresowanego przynętą zwierzęcia dostatecznie blisko, na ekranie wyświetli się przycisk poskramiania, czyli □ / X. Przytrzymaj go wówczas, aż cały okrąg wokół niego zapełni się - w ten sposób poskromisz zwierzę, które może teraz być twoim towarzyszem.

Jak wybrać aktywne zwierzę i wydawać mu polecenia?

Poskromione zwierzęta znajdziesz w menu po przyciśnięciu D-pad →. Każde z nich opisane jest statystykami szybkości, siły i skradania. Wybieraj je więc zgodnie z twoim stylem gry. Niektóre ze zwierząt mają także cechy szczególne, mogą chociażby odciągać uwagę wrogów lub wykorzystywać je do jeżdżenia wierzchem. Wymagają jednak one ukończenia dedykowanych zadań, które opisujemy w naszym poradniku.

Aby zwierzęciu dać polecenie ataku na danego przeciwnika, wyceluj w niego, a następnie wciśnij i przytrzymaj L2 / LT i wówczas naciśnij R1 / RB. Jeśli z kolei chcesz, aby zwierzę zostało w danym miejscu na dłużej i nie podążało za tobą, wyceluj w te miejsce i powtórz tę samą kombinację przycisków.

Jeśli zwierzak jest zaabsorbowany jakimś przeciwnikiem pomimo braku twojego polecenia, zwłaszcza gdy jest na skraju zdechnięcia, możesz przytrzymać dłużej D-pad →, Takkar wówczas gwizdnie i nasz pupil powinien (choć nie musi) przybiec do naszej nogi.

Jeśli zwierzę zostanie pozbawione życia, masz jeszcze nieco czasu na jego odratowanie. Wówczas nad jego głową będzie mienić się czerwona ikona czaszki wraz z pomniejszającym się paskiem. Do tego czasu możesz podbiec do zwierzęcia i nakarmić je, przytrzymując przycisk □ / X.

Jeśli ci się to nie uda, zwierzę przepadnie, ale będziesz mógł je "wskrzesić" poprzez menu poskromionych zwierząt. Wówczas raz jeszcze wybierasz padniętego zwierzaka i zatwierdzasz przyciskiem X / A. Taki zabieg kosztuje jednak określoną ilość czerwonych roślin. Jest tym większa, im bardziej zaawansowany i niebezpieczny jest poskromiony zwierzak.

Następnie: Far Cry Primal - Jak włączyć i do czego służy wzrok łowcy?

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze