Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Jak włączyć i do czego służy wzrok łowcy?

Specjalny tryb widzenia, który pomaga zauważać to, co na pierwszy rzut oka trudne do zaobserwowania.

Wzrok łowcy to kilkunastosekundowa możliwość spojrzenia na świat z nieco innej perspektywy. Aktywowanie odbywa się poprzez przytrzymanie wciśniętego prawego analoga na padzie i w ten sam sposób wyłącza się go, gdy nie jest już potrzebny.

Przykładowy widok ze wzroku łowcy.

Ponadto użytkowanie go nie wymaga od gracza zbierania czegokolwiek czy czekania, aż naładuje się jakiś odpowiedzialny za niego pasek. Gdy minie kilkanaście sekund i Takkar wróci do normalnego widzenia, wystarczy raz jeszcze aktywować tę sztuczkę, aby na powrót cieszyć się zauważaniem istotnych detali.

Na tym polega wzrok łowcy. Po jego włączeniu wszystkie kolory bledną, a krajobraz przedstawiony jest w zimnym odcieniu. Podświetlone intensywnie pozostają jednak różne przedmioty, zwierzęta czy osoby.

Żółty kolor ułatwi ci poszukiwanie surowców, czyli drewna i kamieni. W takiej bartwie przedstawione są też obiekty istotne dla podróżowania, mowa tu więc o pnączach zwisających ze skał czy też miejscach, do których możemy rzucić linę i wdrapać się po niej na wyższy poziom.

Wszelkie rośliny, z których korzystamy przy produkcji przedmiotów czy też do leczenia, także są podświetlone. Jest to spore ułatwienie w przypadku, gdy nie rozwinęliśmy jeszcze umiejętności odpowiedzialnej za wyświetlanie roślin na minimapie w lewym dolnym rogu ekranu.

Żółta poświata, coś jakby dymek, oznaczać za to może ścieżkę niedawnego przejścia zwierzęcia, na które polowaliśmy lub decydujemy się zapolować. W niektórych zadaniach głównego wątku, a także w misjach pobocznych, będziemy musieli kogoś lub coś wytropić. Wówczas w trybie wzroku łowcy takie ślady będą widoczne w kolorze czerwonym. Poza tym trybem będą w ogóle nie do zauważenia.

Wytropione zwierzęta czy ludzie także są zaznaczeni kolorami, więc wzrok łowcy pomaga podczas gry w szybszym zauważaniu istotnych detali. Nieważne jest czy będziesz korzystał z tego trybu w aktualnych zadaniach, czy w swobodnej rozgrywce - zawsze jest przydatny, a dzięki rozwinięciu postaci możesz zaopatrzyć w niego pomocną sowę.

Następnie: Far Cry Primal - Do czego przydaje się oswojona sowa?

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze