Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - budynki: wznoszenie, zwiększenie limitu

Jak i gdzie tworzyć nowe konstrukcje.

Wznoszenie konstrukcji to podstawa każdej gry strategicznej - nie inaczej jest w przypadku Dune: Spice Wars. Tutaj jednak nie da się ich tak po prostu ustawić - wcześniej trzeba spełnić jeden dość prosty warunek.

Owym warunkiem jest posiadanie miejsca do zabudowy. Te znajdziesz w dowolnej wiosce, którą zajmiesz. Po kliknięciu na nią pojawią się ikonki plusów (1). Gdy w nie klikniesz, otworzy się menu budowy (2), z którego możesz wybrać interesującą cię konstrukcję.

Każda wioska posiada domyślnie dwa miejsca do zabudowy. Te możesz zwiększać klikając na przycisk Dodaj pole budowy (3). Początkowo kosztuje to 100 pletonu, potem 300 i tak dalej. Koszt rozszerzania miejsca pod zabudowę szybko rośnie - warto więc na początku rozgrywki dodać jeden dodatkowy slot, a resztę rozbudowywać potem, gdy wzrośnie produkcja tego surowca.

Dodatkowo, każdy budynek ma swój koszt utrzymania (4). Oznacza to po prostu zmniejszenie przyrostu danych surowców. Jednakże, w przypadku wody, której produkcja spadnie do wartości negatywnej, zaowocuje to spadkiem produkcji w wybranych wioskach - a potem, gdy tego nie rozwiążesz, potencjalnie wybuchem buntu.

Planuj kolejne konstrukcje. Możesz co prawda niszczyć budynki by zwalniać miejsca, jednak odzyskasz w ten sposób tylko część surowców. Postaraj się w każdej wiosce wznieść biuro rekrutacyjne, budynek do produkcji wody i fabrykę pletonu.

Następnie: Dune Spice Wars - podatek imperialny: jak zapłacić

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - wioski: przejmowanie, kontrola

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze