Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - wioski: przejmowanie, kontrola

Jak zdobywać nowe tereny w grze.

Przejmowanie kontroli nad wioskami i ich późniejsza obrona to jedno z głównych zadań, które czeka na ciebie w Dune: Spice Wars. Bez tego nie masz żadnych szans z konkurencją. Z tej strony dowiesz się jak przejmować nad nimi kontrolę i bronić się przed atakami wrogów.

By przejąć kontrolę nad wioską musisz ją wpierw znaleźć za pomocą zwiadowcy - Ornitoptera. Gdy tego dokonasz, możesz zająć ją na dwa sposoby:

  • Pokojowy - jeśli wybierzesz odpowiednich doradców, możesz dokonać pokojowej aneksji (1). Nie będziesz musiał walczyć z obrońcami, jednak cały proces trwa aż 15 dni;
  • Siłowy - możesz wysłać do wioski oddziały, by wybiły obronę milicji. Potem wystarczy tylko kliknąć na wioskę i wybrać przycisk przejmij kontrolę (2). Po krótkiej chwili wioska będzie twoja - ale na czas zajmowania musi tam być przynajmniej jedna twoja jednostka.

Do zajęcia wiosek potrzebował będziesz wody i władzy - niezależnie od sposobu ich przejęcia. Co więcej, jeśli w trakcie zajmowania pojawią się tam wrogowie, proces zostanie wstrzymany - do momentu wybicia obstawy.

Zajęte wioski będą regularnie atakowane przez byłych właścicieli i/lub inne frakcje. Wtedy przy górnej krawędzi ekranu pojawi się ikonka wykryto najazd (3). Kliknij na nią, by przenieść się do wioski, która zaraz zostanie zaatakowana.

Przed atakami warto się zabezpieczyć. Możesz zainwestować w milicję (4) i dodatkowo w baterię rakietową (5). Nie powstrzymają oni dużego ataku ze strony innej frakcji, ale spowolnią go na tyle, że będziesz w stanie spokojnie przerzucić tam swoją armię i odbić atak.

Cały czas monitoruj to, co dzieje się z twoimi wioskami. Przejęcie przez wroga jednego tylko miejsca może załamać całą twoją gospodarkę - na przykład zmniejszając produkcję wody do wartości negatywnej, co z kolei doprowadzi do buntu w innych wioskach.

Następnie: Dune Spice Wars - budynki: wznoszenie. zwiększanie limitu

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - władza: do czego służy, generowanie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze