Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Sekrety: Automapa

Miejsca z Automapą, która przedstawi ci ukryte części mapy.

Nie każdy z nas jest eksploratorem. Czasami chciałoby się wiedzieć jak wygląda mapa, zanim dotrzemy do danego miejsca. W grze Doom odkrywane są tylko te lokacje, w których byliśmy, chyba że znajdziemy specjalny automat z Automapą. Po jego uruchomieniu gracz zyskuje pogląd na całą lokację. Poniżej przedstawiamy miejsca, gdzie możesz znaleźć automaty w każdym z poziomów.

Misja 1: UAC - Jesień średniowiecza

Po otwarciu niebieskich drzwi i pozbyciu się pierwszej fali wrogów w dole, wskocz na wyższy poziom. Automapa znajduje się w pokoju przed tobą.

Misja 2: Dział zasobów - Poznaj swojego wroga

W korytarzu zaraz przed schodami prowadzącymi do rodzielni.

Misja 3: Odlewnia - Katastrofa

Po zniszczeniu drugiego gniazda juchy udaj się na sam dół, do wylewającej się lawy. Przejdź wokół kładką i spójrz do góry. Wdrap się na mostek i po lewej stronie zauważysz Automapę.

Misja 4: Obiekt Argentu Początek końca

Po zniszczeniu gniazda juchy w niebieskim pomieszczeniu, udaj się na jego skraj, gdzie znajdziesz zepsute drzwi. Otwórz je, po czym przejdź na koniec pomieszczenia.

Misja 5: Wieża Argentu

Gdy wejdziesz do wieży, Automapa znajduje się po prawej stronie od zepsutej windy.

Misja 6: Sanktuarium Kadingir - W płomienie

Przeskocz po zawieszonych w przestrzeni kamieniach, aby otworzyć wielkie wrota panelem z czaszką. Udaj się tam i od razu skręć w lewo, po czym na końcu przejścia zeskocz na niższy poziom. Trzymaj się lewej strony, gdzie w końcu odnajdziesz Automapę.

Misja 7: Obiekt Argentu (zniszczony) - Piekło na Marsie

Po dwukrotnym śluzowaniu i wejściu do korytarzy pełnych świec i krwi, idź dalej przez automatyczne drzwi, po czym wejdziesz do charakterystycznego hallu, który poznałeś we wcześniejszych misjach. Na końcu pomieszczenia po prawej stronie odnajdziesz poszukiwany automat.

Misja 8: Kompleks Badań - Lepsze jutro

Wejdź do toalety dla kobiet jeszcze przed osiągnięciem pierwszego znacznika misji, trzymając się lewej strony korytarzy. Wskocz przez właz u góry i podążaj szybem wentylacyjnym, na końcu którego zeskoczysz do ukrytego pomieszczenia.

Misja 9: Laboratoria Lazarus

Po wspięciu się do włazu w pomieszczeniu z dronem, przejdź do następnego pokoju. W jego suficie znajdziesz otwór, do którego możesz wskoczyć i przejść tym samym do następnych pomieszczeń, gdzie znajdziesz w końcu Automapę.

Misja 10: Kraina Tytanów

Bezpośrednio przed tobą po użyciu drugiego teleportu.

Misja 11: Nekropolia - Tygiel

We wnęce na prawo od miejsca, gdzie zdobyłeś żółtą czaszkę.

Misja 12: Centrum przetwarzania VEGI - Jestem VEGA

Po zdobyciu niebieskiej karty i przejściu przez dwoje najbliższych drzwi - na wprost i od razu na lewo.

Misja 13: Argent D'Nur - Studnia

Po zejściu dwa poziomy niżej na otwartej przestrzeni, gdzie zmierzysz się z grupką powolnych przeciwników. Twoją drogę będą wyznaczać zielonkawe świeczki, ale zamiast zeskakiwać na platformy z nimi, skieruj swój wzrok w prawą stronę - na ich szczycie znajdziesz Automapę.


Następnie: Doom - Sekrety: Elitarni Strażnicy

Powrót do spisu treści: Doom - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze