Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja strzelanki Doom odblokowuje elementy z DLC

Oraz wprowadza istotne zmiany.

Bethesda wprowadza szereg poważnych zmian do trybu wieloosobowego strzelanki Doom. Nowa aktualizacja - o wymownym numerze 6.66 - przede wszystkim odblokowuje treści z trzech wydanych dotychczas DLC.

W skład dodatków wchodzi łącznie 9 map, po 3 bronie i demony, którymi można pokierować, a także dodatkowe pancerze i inne wyposażenie. Rozszerzenia wprowadzały również tryby i funkcje, w tym obsługę botów.

Tryb sieciowy Dooma doczekał się wielu zmian

Zmianie uległ system zdobywania kolejnych elementów, pochodzących zarówno z podstawowej wersji gry, jak i DLC. Losowe odblokowywanie ekwipunku czy opcji modyfikacji postaci zastąpiono rozwiązaniem, dzięki któremu nowe rzeczy gracze zdobędą na określonych poziomach doświadczenia lub poprzez realizowanie specjalnych wyzwań.

Jednocześnie twórcy zresetowali poziomy wszystkich weteranów. Osoby, które otrzymały już przedmioty w ramach poprzedniego mechanizmu - lub kupując dodatki - mogą je zachować i spróbować zgromadzić kolejne.

Jest też opcja pozbycia się wszystkich zdobyczy i rozpoczęcia kolekcjonowania od nowa. Niezależnie od podjętego wyboru, autorzy nagrodzą doświadczonych graczy odznaką symbolizującą dotychczasowe zaangażowanie w produkcję.

Natomiast śmiałkowie, którzy osiągnęli maksymalny poziom zabójcy, mogą liczyć na specjalny medal.

To jednak nie wszystko, ponieważ w trybie wieloosobowym zrezygnowano z modułów hakerskich, które zastąpiono znanymi z kampanii fabularnej runami. Te nie tracą ważności, gwarantując stałe zdolności oraz atuty.

Poza tym zmodyfikowano HUD, dodano nowe odzywki przy realizowaniu wyzwań czy zdobywaniu nagród i punktów. Przeprojektowano również kartę zabójstw, która zawiera teraz szczegóły nie tylko na temat zabójcy, ale też broni czy obrażeń, które doprowadziły do śmierci.

Ponadto, zmiany dotknęły interfejsu użytkownika - pojawiło się odświeżone podsumowanie rozgrywki. Do tego lepiej widoczne informacje o statusie gracza w lobby oraz broni, wyposażenia czy demonów.

Cover image for YouTube videoDoom - Video Recenzja

Bethesda ogłosiła jednocześnie, że od dzisiaj do najbliższej niedzieli posiadacze PC i Xbox One mogą za darmo sprawdzić strzelankę Doom. Właściciele PS4 na swoją kolej muszą poczekać tydzień - do 27 lipca.

W ramach bezpłatnego weekendu, zainteresowani gracze rozegrają dwa pierwsze etapy z kampanii fabularnej oraz otrzymują nieograniczony dostęp do wariantu wieloosobowego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

DOOM (2016)

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze