Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wyglądał anulowany Doom 4. Zobacz materiały z rozgrywki

Widzimy też nagrania z wczesnych wersji rebootu serii.

YouTuberzy prowadzący kanał Noclip - skupiający się na tworzeniu filmów dokumentalnych o grach - kilka lat temu otrzymali od id Software materiały z anulowanego Doom 4 i wczesnych wersji rebootu serii z 2016 roku. Wówczas posłużyły jako fragment dokumentu, a teraz publikują gameplaye w niemodyfikowanej formie, aby były łatwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Pierwszy fragment z anulowanego Doom 4 przedstawia krótką sekwencję walki z szybkim demonem, tzw. impem. Starcie toczy się w kanałach ściekowych pod miastem. Drugie nagranie to test animacji potwora, który wygląda jak opętany człowiek w kapturze.

Przypomnijmy, że oryginalna koncepcja czwartego Dooma zakładała bardziej „realistyczny” gameplay i fabułę opowiadającą o odpieraniu inwazji demonów na współczesną ziemię. Wprawne oko dostrzeże, że wiele modeli przygotowanych na potrzeby tej gry zostało później wykorzystanych w reboocie.

Materiały z wczesnych wersji Doom (2016) są bardziej różnorodne. Twórcy otrzymali dostęp między innymi do rysunkowej animacji, wizualizującej początkową sekwencję gry. Co ciekawe, początkowo gracz miał zaczynać przygodę ze strzelbą zamiast pistoletu. Widzimy też dema technologiczne, które pomogły dopracować różne aspekty gry, takie jak charakterystyczne, brutalne zabójstwa demonów oraz działanie wyrzutni rakiet.

Read this next