Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom - Poradnik, Solucja

Doom (2016): opis przejścia, misje i sekrety.

Witamy w poradniku i solucji do gry Doom. Najnowsza, wydana w maju 2016 roku, odsłona popularnej serii pojawiła się nieco z zaskoczenia, bez szumnych zapowiedzi i wielkich akcji marketingowych. Momentalnie jednak zdobywa serca graczy i krytyków, głównie dzięki klasycznemu podejściu do rozgrywki, nastawionej na jak największą frajdę z pokonywania kolejnych hord przeciwników.

Jak każda gra w tym stylu, także Doom potrafi niejednokrotnie sprawić trudność. Mniej skomplikowane są tym razem mapy, ale rozgrywka może przyprawić momentami ból głowy. Z naszym poradnikiem nie powinieneś mieć jednak większych problemów.

Znajdziecie tutaj opis przejścia głównej kampanii dla pojedynczego gracza, sekrety związane z mapami i porady ogólne, a także kilka słów o trybach rozgrywki sieciowej, która również została ujęta przez twórców gry.

Życzymy udanej zabawy!


Zobacz: Doom - Recenzja


Podstawy i opis przejścia

Przedstawiamy opis interfejsu i obsługi gry. Znajdziesz tutaj także szczegółowy opis ukończenia głównego wątku fabularnego produkcji, z podziałem na zadania.

Sekrety i znajdźki

Tutaj zawrzemy informacje na temat ukrytych przedmiotów, poziomów, mini-gier, a także żartów przygotowanych przez twórców. Wszystko to pomocnymi obrazkami i fragmentami map, aby każdy mógł od razu przejść do tych elementów.


Porady i wskazówki

- Doom to szybka gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Dlatego kluczem do sukcesu nie jest tu, wbrew pozorom, taktyczne podejście do przeciwnika. Najważniejsza jest szybkość i ciągłe pozostawanie w ruchu oraz ciągłe rozglądanie się podczas walki. Ta ostatnia rzecz jest ważna ze względu na szybkie poruszanie się przeciwników.

- Nie tylko szybkie poruszanie się znacznie ułatwia rozgrywkę. Nierzadko kluczem do sukcesu może okazać się podskakiwanie, które jest świetną zmyłką dla przeciwników, ale i ciekawą alternatywą dla przemieszczania się. Zwłaszcza, że poziomy są zaprojektowane tak, że walka odbywa się nie tylko horyzontalnie, ale i wertykalnie.

- Nawet na niskich poziomach trudności gra nie oddaje nam zbyt dużej ilości dostępnej amunicji. Owszem, z czasem to się zmieni, ale wówczas zwiększy się także liczba przeciwników, których trzeba będzie zneutralizować. Dlatego bardzo ważne jest rozsądne dysponowanie amunicją.

- Bezpośrednio powiązane z powyższym punktem jest także rozsądne dobieranie broni do sytuacji. Nie wykorzystuj najpotężniejszego orężu do najprostszych wrogów, których można pozbyć się nawet podczas walki wręcz. Najlepsze karabiny zostaw na tych największych.

- Nie ignoruj ulepszeń dostępnych broni. Łatwo o nich zapomnieć, a w rzeczywistości alternatywne tryby strzałów są tutaj potężne i to właśnie dzięki nim najłatwiej jest zatrzymać nawet największych i najbardziej niebezpiecznych nieprzyjaciół.

- W spokojniejszych momentach, gdy nie walczysz, rozglądaj się uważnie praktycznie w każdym miejscu każdego poziomu. Sprawdzaj, gdzie można wskoczyć lub wejść, nawet gdy gra na to nie wskazuje. W ten sposób możesz odkryć nie tylko sekretne pomieszczenia, ale także dostać się do dodatkowych apteczek czy ładowania pancerza. To samo tyczy się skrzyń z amunicją i nowych broni.

- Inwestuj w rozwój postaci. Dzięki temu zwiększyć możesz maksymalny poziom zdrowia, pancerza, odporność na wybuchy, ale także wzmocnisz swoją mini-mapę w lewym dolnym rogu ekranu. To wielce przydatne, zwłaszcza, gdy zależy ci na przedmiotach różnego rodzaju.

O autorze
Komentarze