Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka Doom w wersji Nintendo Switch ukaże się 10 listopada

Niespodziewana konwersja.

Bethesda potwierdziła, że piekielna strzelanka Doom ukaże się na Nintendo Switch jeszcze w tym roku, zgodnie z oczekiwaniami. Premiera 10 listopada.

Zapowiedź nowej wersji we wrześniu tego roku zaskoczyła wielu graczy - mowa o wymagającym tytule, przenoszonym na stosunkowo słabą konsolę.

Przenośny Doom

Jak jednak sprawdziło Digital Foundry, port wypada całkiem solidnie. „Nie brakuje oczywiście cięć oraz kompromisów i zwłaszcza jedno posunięcie twórców będzie szczególnie bolesne. Nie udało się przenieść 60 klatek na sekundę - postawiono na 30 FPS” - napisaliśmy w analizie.

„Ogólne rozmycie obrazu potęguje niska rozdzielczość tekstur, być może nawet poniżej najniższej opcji z PC. Ale to na pewno Doom, z całym arsenałem, wrogami, pełną kampanią i trybem sieciowym do pobrania” - dodaje Digital Foundry.

Warto wspomnieć, że wstępne testy bazowały na wersji przenośnej. Po zadokowaniu konsoli płynność może wzrosnąć, ale na większym ekranie być może łatwiej będzie o wychwycenie kompromisów w oprawie.

Poniżej niemal pół godziny rozgrywki od kanału Nintendo World Report:

Cover image for YouTube video27 minutes of DOOM on Nintendo Switch with Audio (Off-Screen & Undocked)

Nowy Doom od id Software ukazał się w maju ubiegłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Deweloperzy garściami czerpali z dorobku pierwszych dwóch części serii. Dzięki temu rozgrywka jest szybsza niż w innych współczesnych strzelankach i stawia na bezkompromisowe parcie do przodu przy akompaniamencie licznych wystrzałów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Doom

Xbox 360, Nintendo GBA, PC, Nintendo Switch

Oczekiwanie na obraz okładki

DOOM (2016)

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze